Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pożary w polsce
11.05.2011 17:10

Prokurator zbada pożar hali pod Warszawą

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wszczęła śledztwo w sprawie wczorajszego pożaru hali magazynowo-biurowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wszczęła śledztwo w sprawie wczorajszego pożaru hali magazynowo-biurowej w Wólce Kosowskiej pod Warszawą - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Monika Lewandowska.

Rzeczniczka prokuratury Okręgowej Monika Lewandowska poinformowała, że śledczy otrzymali już materiały od policji w tej sprawie. Jak dodała, śledztwo zostało wszczęte na podstawie art. 163 Kodeksu karnego, zgodnie z którym _ kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru podlega karze od roku do 10 lat więzienia _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIK PROKURATURY:

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustali to biegły z zakresu pożarnictwa. Konieczne będzie przeprowadzenie oględzin obiektu. Jednak - jak podkreśliła rzeczniczka prokuratury - eksperci oraz śledczy będą mogli wejść na teren spalonej hali dopiero po zakończeniu akcji strażaków. Zabezpieczanie pogorzeliska może potrwać do jutra.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PANI RZECZNIK:

Pożar wybuchł wczoraj około południa i objął zarówno część biurową, jak i magazynową. Na miejscu dziś pracowało ponad 20 jednostek straży pożarnej i blisko 100 strażaków, dogaszających pożar.

To kolejny pożar hali w Wólce Kosowskiej w ostatnich latach. W sierpniu 2009 r. z ogniem przez 17 godzin walczyły 42 jednostki straży pożarnej. Spłonęło ok. 100 boksów, a straty sięgnęły milionów zł. Podczas pożaru nikt nie został poszkodowany. Przyczyną wybuchu ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t139164.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trwa;dogaszenie;wielkiego;pozaru;hali,108,0,826988.html) Trwa dogaszenie wielkiego pożaru hali Wczoraj przed południem w hali magazynowo-biurowej w Wólce Kosowskiej pod Warszawą wybuchł pożar, który objął łącznie 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t139119.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pod;warszawa;plona;biura;i;magazyny,54,0,826422.html) Pod Warszawą płoną biura i magazyny Strażacy walczą z ogniem, który wybuchł w hali magazynowo-biurowej w Wólce Kosowskiej.
Tagi: pożary w polsce, pożar, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz