Notowania

lech kaczyński
06.03.2010 18:03

Prokurator generalny odebrał nominację

Lech Kaczyński wręczył ją Andrzejowi Seremetowi w Pałacu Prezydenckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Lech Kaczyńskipowołał Andrzeja Seremeta na stanowisko prokuratora generalnego. Po raz pierwszy od 20 lat prokurator generalny nie będzie ministrem sprawiedliwości. Uroczystość zaprzysiężenia Seremeta odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent wybierał między Andrzejem Seremetem i prokuratorem krajowym Edwardem Zalewskim. Te dwie kandydatury zgłosiła Krajowa Rada Sądownictwa, która przesłuchała łącznie 16 osób. Lech Kaczyński postawił na sędziego z Krakowa, bo jak wczoraj tłumaczył, jest on człowiekiem spoza świata prokuratury.

*Nowy prokurator generalny *obejmie stanowisko 31 marca.
Prokurator generalny ma niezwłocznie przedstawić prezydentowi swojego pierwszego zastępcę, którego powołuje również Lech Kaczyński, przy kontrasygnacie szefa rządu. Andrzej Seremet rozpocznie następnie budowę nowej Prokuratury Generalnej, która zastąpi Prokuraturę Krajową.

Andrzej Seremet powiedział, że teraz się skupi na kwestiach personalnych. Do 31 marca musi bowiem stworzyć korpus prokuratury generalnej.

Prokurator generalny ujawnił, że rozmawiał już z prezydentem o kwestiach personalnych, szczegółów nie chciał jednak zdradzić. Andrzej Seremet za swoje najważniejsze zadanie uważa przekonanie prokuratorów, że za decyzje, które mają oparcie w prawie i w dowodach, włos im z głowy nie spadnie.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz