Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokurator chciał się zabić. Przez mobbing?

0
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Łomży wyjaśnia okoliczności próby samobójczej w prokuraturze rejonowej w Piszu na Mazurach. Na życie targnął się tam jeden z młodych prokuratorów.

Prokurator chciał się zabić. Przez mobbing?
(Reporter)
bEToKKut

Jednym w wątków postępowanie jest mobbing - poinformowała rzeczniczka łomżyńskiej prokuratury.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do organów ścigania wynika, że niedoszły samobójca w liście wyjaśnił rodzinie, iż jego czyn wiąże się ze złą atmosferą w pracy. Miał napisać m.in., że jest gnębiony, że już dłużej takiej sytuacji nie wytrzyma. Miał też stwierdzić, że ma dość pracowania _ dla statystyk _.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Łomży Maria Kudyba powiedziała, że w sprawie wszczęto postępowanie z art. 151 kk, dotyczące dopuszczenia do próby samobójczej drugiej osoby.

bEToKKuv

_ - Prokurator będzie ustalał, jakie były przyczyny próby samobójczej. Badane będą wszystkie wątki, w tym wątek mobbingowy, wszystko co mogło zaważyć na takiej próbie. Czy miało to miejsce czy nie, jest zbyt wcześnie, by coś na ten temat powiedzieć. Będzie prowadzone śledztwo, które odpowie na pytania, co było ewentualną przyczyną tego zdarzenia _ - powiedziała Kudyba.

Do próby samobójczej piskiego prokuratora doszło w niedzielę, 1 września po południu w budynku prokuratury. Na miejsce została wezwana policja. O sprawie nie poinformowano opinii publicznej.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic powiedziała, że policję wezwał na interwencję prokurator, który znalazł niedoszłego samobójcę. Dodała, że wszystkie czynności w tej sprawie wykonali na miejscu prokuratorzy z Olsztyna.

Prokurator rejonowy w Piszu Rafał Kulągowski powiedział, że niedoszły samobójca był asesorem, który _ pracował jak każdy inny prokurator _. Dodał, że jego życiu i zdrowiu nie grozi już niebezpieczeństwo. Zapytany, dlaczego prokurator pracował w niedzielę Kulągowski odparł, że _ czasem robią to wszyscy, bo nie zawsze się ze wszystkim w tygodniu zdąży _.

bEToKKuB

Szef piskiej prokuratury przyznał, że wydarzenie to wstrząsnęło wszystkimi pracownikami tej niewielkiej prokuratury - pracuje w niej 7 prokuratorów, a niedoszły samobójca był lubiany i ceniony przez kolegów. O powodach decyzji asesora nie chciał się wypowiadać.

Zastępca prokuratora okręgowego w Olsztynie Aneta Maślany-Golańska powiedziała, że czynności prokuratorów okręgowych z Olsztyna ograniczyły się _ do przeprowadzenia pierwszych czynności _, po czym zwrócono się do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku o przekazanie tego postępowania do innej jednostki. Chodziło o to, by uniknąć ewentualnych podejrzeń co do braku obiektywizmu osób prowadzących postępowanie.

Prok. Maślany-Golańska odmówiła informacji dotyczących m.in. tego, czy na miejscu zdarzenia zabezpieczono tzw. list pożegnalny, nie chciała też mówić o bliższych okolicznościach zdarzenia.

Akta tej sprawy trafiły już do łomżyńskich śledczych. Rzeczniczka tamtejszej prokuratury Maria Kudyba powiedziała, że przydzielono je już do referatu jednego z prokuratorów, który zapozna się z aktami. _ Sądzę, że najwcześniej za miesiąc możemy mówić w tej sprawie o czymś bardziej konkretnym _ - powiedziała.

bEToKKuC

Asesor z Pisza przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Czytaj więcej w Money.pl
"Potwór z Cleveland" nie żyje. Powiesił się Podjęto próbę reanimacji, po czym przewieziono go do szpitala, gdzie około półtorej godziny później lekarze stwierdzili zgon.
Policjanci staną przed sądem za pobicie Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i odmówili składania wyjaśnień. Grozi im do trzech lat więzienia.
Zamieszani w korupcję przy prawach jazdy Małopolskie prokuratury skierowały do sądów kolejne akty oskarżenia przeciwko właścicielom szkół jazdy, instruktorom i lekarzom.
bEToKKuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)