Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Projekt ułatwień wizowych dla turystów lecących tranzytem przez Rosję

0
Podziel się:

Turyści z 20 krajów, w tym obywatele Polski, podróżujący tranzytem przez
Rosję drogą lotniczą, będą mogli przez 72 godziny przebywać na jej terytorium bez wizy.

Projekt ułatwień wizowych dla turystów lecących tranzytem przez Rosję
(gudmd.haralds/CC/Flickr)
bEsslAGJ

Turyści z 20 krajów, w tym obywatele Polski, podróżujący tranzytem przez Rosję drogą lotniczą, będą mogli przez 72 godziny przebywać na jej terytorium bez wizy. Przewiduje to projekt rozporządzenia rządu Rosji przygotowany przez Ministerstwo Kultury.

Rozporządzenie rządu będzie aktem wykonawczym do ustawy o zniesieniu wiz dla pasażerów lotniczych, nad którą pracuje Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji. Nowe prawo ma wejść w życie od 1 czerwca 2014 roku.

Warunkiem zwolnienia z obowiązku wizowego będzie posiadanie przez zagranicznego turystę ważnego biletu lotniczego wystawionego przez rosyjskiego przewoźnika, dokumentu potwierdzającego rezerwację hotelu w mieście tranzytowym i polisy ubezpieczenia medycznego.

bEsslAGL

Zwolnienie z konieczności posiadania wizy przysługiwać będzie turystom podróżującym przez 11 portów lotniczych w Federacji Rosyjskiej: trzy w Moskwie (Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo), a także w Petersburgu, Kaliningradzie, Soczi, Kazaniu, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Władywostoku i Chabarowsku. Analogiczne przepisy są już stosowane wobec zagranicznych turystów, przyjeżdżających do Rosji statkami wycieczkowymi i promami morskimi.

Rosyjscy eksperci szacują, że dzięki nowym regulacjom liczba turystów odwiedzających FR zwiększy się o 60 proc., co tylko hotelom w Rosji przyniesie dodatkowo od 3,6 mld do 5,4 mld rubli (112 mln - 168 mln dolarów) rocznie. Z dobrodziejstw ustawy będą mogli skorzystać również obywatele Australii, Austrii, Belgii, Chin, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Singapuru, Szwajcarii, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec wiz do Rosji? Najpierw prawa człowieka Vygaudas Uszackas ostrzegł dzisiaj, że sytuacja w sferze praw człowieka w Rosji może być przeszkodą dla ratyfikacji porozumienia o zniesieniu wiz między Unią Europejską i Federacją Rosyjską.
Rosja ostro odpowiada na sankcje USA Lista obywateli USA, wobec których Federacja Rosyjska wprowadziła zakaz wjazdu na swoje terytorium, ma też część niejawną - poinformował dzisiaj wiceminister spraw zagranicznych FR Siergiej Riabkow.
Koniec z wizami dla Rosjan? Pod warunkiem Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział, że w celu zniesienia wiz w ruchu z UE Rosja powinna podjąć działania m.in. w dziedzinie praw człowieka.
bEsslAHm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)