Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Program Gowina. Premier nie obawia się straty części głosów

0
Podziel się:

Jarosław Gowin, który na początku września odszedł z PO, organizuje dzisiaj konferencję prasową, na której ma zaprezentować swój projekt Program 2015.

Program Gowina. Premier nie obawia się straty części głosów
(Grzegorz Rogiński/KPRM)
bEEaUatN

Jarosław Gowin, który na początku września odszedł z PO, organizuje dzisiaj konferencję prasową, na której ma zaprezentować swój projekt _ Program 2015 _.

Premier Donald Tusk pytany dzisiaj podczas konferencji prasowej w Gdańsku, czy nie obawia się, że nowa inicjatywa byłego polityka PO może odebrać Platformie trochę głosów, odparł: _ Nie. Może się mylę, ale nie, nie mam w sobie obawy _.

Tusk pytany był również, jakie szanse daje ewentualnemu ugrupowaniu byłego ministra sprawiedliwości. Szef rządu odpowiedział, że _ nie jest wróżką, nie potrafi prognozować tego typu zdarzeń _. _ Szczerze powiedziawszy, nie jestem też jakoś szczególnie skupiony na tym, więc nie przygotowałem się do tego pytania _ - dodał.

bEEaUatP

Gowin odszedł z PO na początku września; argumentował, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO Gowin wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE.

Polityk zapowiedział wówczas, że ruszy w Polskę, a w ciągu miesiąca przedstawi plany na przyszłość - _ jak i z kim chce zmieniać Polskę _. Gowin latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
PO traci w sondażach. Tylko 20 proc. poparcia W porównaniu z wynikami poprzedniego badania, rządząca partia straciła aż cztery punkty procentowe.
Wybory w PO to zwycięstwo Gowina? 20 procent dla głównego adwersarza w partii to porażka Donalda Tuska - uważa ekspert marketingu politycznego.
Donald Tusk pozostał szefem Platformy. Jak z frekwencją? Nie było zaskoczenia. Premier dostał prawie 80 procent głosów.
bEEaUauq
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)