Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w polsce
26.04.2013 18:35

Program antykorupcyjny może być opracowany dopiero w sierpniu

Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych powstała w 2001 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koordynowane przez MSW prace nad pięcioletnim, rządowym programem przeciwdziałania korupcji prowadzone w porozumieniu m.in. z CBA i ABW mogą zakończyć się do końca sierpnia tego roku - ocenił wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński.

Na potrzebę pilnego opracowania i przyjęcia tego programu wskazywały wielokrotnie organizacje pozarządowe m.in. Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych.

Według wiceszefa MSW procedury formalno-prawne i legislacyjne związane z przygotowywaniem programu mogą zakończyć się do końca sierpnia br. Następnie program zostanie przedłożony do akceptacji Radzie Ministrów.

_ Podjęte zostały prace nad kolejną edycją programu. To jedno z priorytetowych zadań formułowanych przez premiera _ - powiedział Jabłoński, który wziął udział w otwarciu zmodernizowanej siedziby komisariatu policji w Skwierzynie (Lubuskie).

Poinformował, że w koordynowanych przez MSW pracach uczestniczą przedstawiciele większości resortów, organizacji pozarządowych oraz służb mundurowych m.in. policji, Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wiceminister poinformował, że program obejmuje działania w zakresie przeciwdziałania korupcji w administracji rządowej i samorządowej.

W październiku ub. r. ówczesny szef MSW Jacek Cichocki ocenił, że rządowy program przeciwdziałania korupcji na najbliższe lata mógłby zostać przyjęty na początku 2013 r. Jak mówił wówczas, na ukończeniu są prace nad dokumentami, na podstawie których program zostanie opracowany.

Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych powstała w 2001 roku. AKOP tworzą: Program Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Komunikacji Społecznej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Szkoła Liderów oraz Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykują nowy program antykorupcyjny Już na początku przyszłego roku mógłby zostać przyjęty rządowy program przeciwdziałania korupcji na lata 2013-2015.
Minister zapowiada mniej krat i swobodę To efekt kontroli przeprowadzonych przez ministerstwo w tych placówkach.
Była posłanka PO jednak niewinna. Skandal? Sędzia Paweł Rysiński tłumaczył, że wobec byłej posłanki PO i byłego burmistrza Helu CBA stosowało nielegalne techniki operacyjne.
Tagi: korupcja w polsce, jacek cichocki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz