Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prof. Rońda: moje zachowowanie nie było nieetyczne

0
Podziel się:

Prof. Jacek Rońda nie uważa swojego zachowania za nieetyczne i ze spokojem czeka na decyzję władz uczelni.

Prof. Rońda: moje zachowowanie nie było nieetyczne
(PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV)

Prof. Jacek Rońda nie uważa swojego zachowania za nieetyczne. Jeden z głównych ekspertów zespołu smoleńskiego Antoniego Macierewicza, otwarcie przyznał w Telewizji Trwam, że w rozmowie przed pół roku w TVP z dziennikarzem Piotrem Kraśko o dokumencie mającym wyjaśniać pewne fakty dotyczące katastrofy prezydenckiego tupolewa, blefował.

Zdaniem środowisk naukowych, w tym władz Akademii Górniczo Hutniczej, w której wykłada prof. Rońda, takie zachowanie rzutuje niekorzystnie na wizerunek uczelni i naukowców.

Profesor Rońda ze spokojem czeka na decyzję władz swojej uczelni, które zapowiedziały, że przyjrzą się sprawie i w przyszłym tygodniu podejmą decyzję. - _ Jeśli dostanę naganę za wypowiedź u pana Kraśki (...) to będę zachwycony _ - ironizował Rońda.

Profesor Rońda nic nie robi sobie także z krytycznych wypowiedzi naukowców pod jego adresem. _ To nie blef, to nieetyczne kłamstwo _,"To nie licuje z godnością pracownika naukowego", _ Przede wszystkim wierność prawdzie a nie ideologii _ - to tylko niektóre z opinii. Profesor Rońda ma to jedną odpowiedź - to jest chamstwo i nadużycie, bełkot medialny i chęć zrobienia przez niektórych kariery jego kosztem.

Jacek Rońda zrezygnował dzisiaj z funkcji Przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej 2013. Mimo iż przyznał się, do błędu, profesor nie widzi powodu, by rezygnować z uczestnictwa w zespole Antoniego Macierewicza.
Dokumenty, na które powoływał się profesor Rońda w TVP, miały dowodzić, że tupolew, który rozbił się w Smoleńsku podczas lądowania, nigdy nie zszedł poniżej 100 metrów. Okazało się to jednak kłamstwem, a profesor przyznał się, że nigdy takich dokumentów nie posiadał. Co więcej, przyznał, że samolot zniżył się do 50-60 metrów.

Wcześniej władze Politechniki Warszawskiej i krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej wydały oświadczenie, w którym informowały, że pracujący u nich eksperci z zespołu Macierewicza - profesorowie Jacek Rońda i Jan Obrębski - nie są specjalistami w zakresie badań katastrof lotniczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Lasek: przestańcie blefowań i nie manipulujcie Zespół Macierewicza sformułował wstępną hipotezę o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem był to łańcuch wydarzeń zapoczątkowanych polsko-rosyjskimi rozmowami międzyrządowymi.
Macierewicz odkrył "istotny materiał" Debata miała odbyć się w Sejmie w ubiegłą środę. Została przełożona, ponieważ - według Macierewicza - pojawił się nowy, istotny materiał, który mówi o działaniach rządu Donalda Tuska.
Macierewicz: koniec festiwalu udawań Antoni Macierewicz zwrócił się do prokuratury o przesłuchanie Macieja Laska i innych członków komisji Jerzego Millera.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)