Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm na świecie
04.03.2014 09:03

Proces zięcia Osamy bin Ladena rozpoczął się w Nowym Jorku

Sulejman Abu Ghaith oskarżony jest o spisek mający na celu zabicie Amerykanów. To jedna z najwyższych rangą postaci Al-Kaidy, jaka została postawiona przed amerykańskim sądem cywilnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Proces rozpoczął się od wyłonienia 12-osobowego składu ławy przysięgłych. Prezentacja materiału dowodowego ma rozpocząć się w środę. Prokuratura chce udowodnić, że Ghaith - uważany za rzecznika Al-Kaidy - należał do zaufanych Osamy bin Ladena i uczestniczył w planowaniu zamachów terrorystycznych.

Podczas procesu oskarżenie zamierza wykorzystać m.in. dokumenty znalezione przy Osamie bin Ladenie podczas operacji amerykańskich komandosów, która prawie trzy lata temu zakończyła się zabiciem przywódcy Al-Kaidy.

48-letni Abu Ghaith, który jest żonaty z jedną z córek bin Ladena, na początku ubiegłego roku został zatrzymany w Turcji. Władze tego kraju deportowały go do Jordanii skąd przetransportowano go do USA. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu wyrok dożywotniego więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Bomba w butach? Nowy sposób terrorystów Amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa narodowego ostrzegło linie lotnicze przed terrorystami, mogącymi próbować wniesienia na pokład samolotów materiałów wybuchowych ukrytych w obuwiu.
Po raz pierwszy od 20 lat USA wysłały... Po raz pierwszy od 20 lat USA wysłały swych doradców wojskowych do Somalii.
Nie przyznał się do działalności terrorystycznej Rozprawa, w której uczestniczyło dwóch sędziów cywilnych i jeden wojskowy, trwała zaledwie pół godziny. Duchowny Abu Katada wyraził sprzeciw wobec obecności sędziego wojskowego.
Tagi: terroryzm na świecie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz