Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katarzyna w. proces
04.12.2013 10:08

Proces w sprawie Katarzyny W. Kto ukrywał ją przed policją?

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się dzisiaj proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pomoc w ukrywaniu się Katarzynie W.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)
Na zdj. Katarzyna W.

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się dzisiaj proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pomoc w ukrywaniu się Katarzynie W., wówczas podejrzanej, obecnie nieprawomocnie skazanej za zabójstwo w Sosnowcu półrocznej córki Magdy.

Prokuratura Rejonowa Białystok zarzuciła mężczyznom poplecznictwo, polegające na pomocy Katarzynie W. w ukrywaniu się przed prokuraturą i policją oraz utrudnianie prowadzonego w jej sprawie śledztwa, w celu uniknięcia przez nią odpowiedzialności karnej.

Zarzuty dotyczą m.in. wyszukania i wynajęcia domu we wsi Turośń Dolna (Podlaskie) oraz dostarczania Katarzynie W. pieniędzy i żywności. Oskarżeni zarówno w śledztwie, jak i w środę przed sądem, nie przyznali się do zarzutów. Odmówili też składania wyjaśnień. Sąd rozpoczął przesłuchania świadków.

Jeden z oskarżonych chciał dobrowolnie poddać się karze więzienia w zawieszeniu, ale sąd ten wniosek oddalił. Mężczyzna przyznał w śledztwie, że kontaktował się z Katarzyną W. (twierdzi, że np. pomagał jej w zorganizowaniu sesji zdjęciowej), ale zapewniał, że nie pomagał jej w ukrywaniu się przed prokuraturą i policją.

W listopadzie 2012 roku Katarzyna W. została zatrzymana w wynajmowanym domu w miejscowości Turośń Dolna, ok. 20 km od Białegostoku, gdzie się ukrywała. Była wówczas poszukiwana listem gończym, bo od kilku tygodni nie wypełniała warunków nałożonego na nią dozoru policyjnego i nie meldowała się w komisariacie. Nie zgłaszała się na wezwania prokuratury. Po zatrzymaniu kobieta trafiła do aresztu.

Z końcem ubiegłego roku Katarzyna W. została oskarżona o zabójstwo córki, zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz tworzenie fałszywych dowodów, by skierować postępowanie przeciwko innej osobie. We wrześniu tego roku została skazana przez sąd pierwszej instancji na 25 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd już zdecydował o losie Katarzyny W. Proces trwał kilka miesięcy i obejmował 13 rozpraw. W sumie przesłuchano 40 świadków.
Wyrok w sprawie matki Madzi już niebawem? Według opinii ekspertów, przyczyną śmierci dziecka było gwałtowne uduszenie.
Nauczyciel Katarzyny W.: wzorowe zachowanie _ Wzorowe zachowanie, aktywność społeczna, praca na rzecz klasy, plus znakomita frekwencja. _ W sądzie zeznają nauczyciele Katarzyny W.
Tagi: katarzyna w. proces, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz