Notowania

proces breivika
11.09.2012 15:25

Proces w Arabii Saudyjskiej. Czterej mężczyźni skazani na śmierć

Ponad 70 wyroków śmierci w tym kraju to norma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Skazani na śmierć trzej Saudyjczycy i Palestyńczyk zostali we wtorek ścięci w Arabii Saudyjskiej. Łącznie w tym roku wykonano w tym kraju wyroki śmierci na 57 osobach.

W komunikacie saudyjskiego MSW sprecyzowano, że dwaj Saudyjczycy zostali uznani za winnych napadu na pracownika jednej z firm - postrzelili go i obrabowali.

Inny Saudyjczyk otrzymał najwyższy wymiar kary za zabicie z broni automatycznej podczas sprzeczki swego rodaka. Czwarty skazany na śmierć to Palestyńczyk, który zasztyletował Jemeńczyka.

Według wyliczeń agencji AFP w 2011 roku w Arabii Saudyjskiej wykonano wyroki śmierci na 76 osobach. Amnesty International twierdzi, że dokonano egzekucji 79 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmierć niemowlęcia na Mokotowie. Opinia jeszcze we wrześniu Jeszcze we wrześniu mokotowscy prokuratorzy powinni dostać szczegółową opinię biegłych ws. przyczyn śmierci 2-miesięcznej dziewczynki z warszawskiego Mokotowa.
Zmarł Hal David, autor ponad 40 szlagierów Hal David, jak poinformowała jego żona, Eunice David, zmarł w szpitalu na skutek powikłań po ataku serca.
Skromną ceremonią pożegnali Armstronga Wśród żegnających go byłych astronautów był John Glenn, który jako pierwszy Amerykanin okrążył Ziemię.
Tagi: proces breivika, kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz