Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Proces Sławomira Nowaka. Skłamał w oświadczeniach?

0
Podziel się:

Polityk nie wykazał zegarka renomowanej firmy, o wartości minimum 17 tysięcy złotych. - Jestem niewinny - przekonuje.

Proces Sławomira Nowaka. Skłamał w oświadczeniach?
(PAP/Jacek Turczyk)

Jest oskarżony o złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Przed warszawskim sądem rusza dziś proces byłego ministra transportu Sławomira Nowaka.

Chodzi o to, że poseł nie wykazał zegarka renomowanej firmy, o wartości minimum 17 tysięcy złotych i za to grozi mu do trzech lat więzienia.

Prokurator Katarzyna Calów - Jaszewska tłumaczy, że przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tysięcy zł.:_ obowiązek ujawniania majątku nakłada na posłów ustawa o sprawowaniu mandatu posła i senatora. Jako, że poseł pełnił funkcję ministra, także ustawa dotycząca rozliczania się osób publicznych. _

Sam Sławomir Nowak zapewnia jednak, że jest niewinny. Tłumaczył wielokrotnie, że zegarka do oświadczeń nie wpisał był prezentem od żony i najbliższej rodziny. Ponadto przekonywał, że w przeszłości posłowie nie wpisywali do oświadczeń dużo cenniejszych rzeczy i postępowania były umarzane.

_ - Czuję się niewinny, bo jestem niewinny. Na szczęście w Polsce nie prokuratura, a sądy wydają wyroki - _ powiedział Nowak.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w maju zeszłego roku z zawiadomienia jednego z posłów opozycji, powołującego się na doniesienia _ Wprost _. Tygodnik pisał, m.in że Nowak wymieniał się zegarkami z jednym z biznesmenów zarabiającym na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO.

Nowak zapowiedział proces wobec _ Wprost _ ale podał się do dymisji jako minister transportu. Zarząd PO zawiesił go też na - jego prośbę - w prawach członka partii na trzy miesiące.

Czytaj więcej w Money.pl
Ciąg dalszy afery zegarkowej ministra Nowaka Nowak na początku stycznia usłyszał zarzuty złożenia pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Grozi mu do trzech lat więzienia.
Jest akt oskarżenia ws. zegarka Nowaka Były minister transportu został oskarżony o złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Bieńkowska ma nowego wiceministra _ Znam go od wielu lat. Ufam w jego zdolności zarządzania i radzenia sobie. Doskonale uzupełnia mój zespół, choć nie jest kolejarzem _.
Sławomir Nowak zrobił wystarczająco dużo Tak premier komentuje sugestie, że były już minister transportu powinien zrzec się funkcji pełnionych w partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)