Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
21.11.2013 14:37

Proces Silvio Berlusconiego. Są dowody na seks z nieletnią

Dziewczyna otrzymywała w zamian - jak twierdzą sędziowie - ogromne sumy pieniędzy oraz biżuterię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Istnieją dowody, że Silvio Berlusconi utrzymywał stosunki seksualne z prostytutką Ruby wiedząc, że jest nieletnia - tak sąd w Mediolanie uzasadnił wydany w czerwcu wyrok 7 lat więzienia dla niego za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie urzędu.

W ogłoszonym dziś pisemnym uzasadnieniu wyroku z 24 czerwca, gdy Berlusconi otrzymał też dożywotni zakaz pełnienia urzędów publicznych, podkreślono, że nieletnia córka imigrantów z Maroka należała do _ stałego systemu prostytucji _, do jakiej dochodziło w rezydencji ówczesnego szefa rządu w Arcore.

Nieletnia Ruby otrzymywała w zamian - jak twierdzą mediolańscy sędziowie - _ ogromne sumy pieniędzy _ oraz biżuterię.

Ponadto sąd stwierdził, że dowiedziono, iż to sam Berlusconi był _ reżyserem seksualnych popisów _ młodych kobiet, znanych pod nazwą bunga bunga. Określenie to znalazło się w pisemnym uzasadnieniu wyroku.

Nie ma też według sądu żadnych wątpliwości co do tego, że były premier był świadom tego, iż Ruby jest nieletnia; miała wówczas 17 lat.

Odnosząc się do drugiego zarzutu, za jaki Silvio Berlusconi został skazany, to znaczy nadużycia urzędu, sąd ocenił, że wywierał on bardzo duże naciski na policjantów z mediolańskiego posterunku, chcąc doprowadzić do uwolnienia Ruby. Trafiła ona na komendę, gdy została oskarżona o kradzież. W wyniku telefonu szefa gabinetu premiera dziewczyna nie została skierowana do ośrodka dla nieletnich.

Osoba zajmująca drugi urząd w państwie wstawiła się za prostytutką dla własnych celów - skonstatował sąd. Ponadto sędziowie stwierdzili, że Berlusconi płacił świadkom, zeznającym w procesie Ruby.

Uzasadnienie dotyczy wyroku sądu pierwszej instancji. Były premier złożył od niego apelację.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec kryzysu we Włoszech. Dzięki Berlusconiemu Były premier w ostatniej chwili zmienił zdanie i poparł obecny rząd.
Premier Włoch ostro o Berlusconim Premier Letta napisał: _ Berlusconi chcąc wytłumaczyć dzisiejszy szalony i nieodpowiedzialny gest, którego celem jest wyłącznie zatuszowanie jego osobistych spraw. _
Politycy Berlusconiego grożą ucieczką Propozycję wystąpienia z parlamentu przedstawili politykom centroprawicowego Ludu Wolności Berlusconiego przewodniczący klubów tej partii w obu Izbach.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz