Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces prezesów Agencji Rynku Rolnego. Skazani - surowy wyrok

0
Podziel się:

Kara jest dość surowa, bo szkodliwość społeczna czynu, której dopuścili się wysokiej rangi funkcjonariusze publiczni, była znaczna.

Proces prezesów Agencji Rynku Rolnego. Skazani - surowy wyrok
(Mikdam/Dreamstime)

Byli prezesi Agencji Rynku Rolnego w Warszawie prawomocnie skazani. Sąd nie miał wątpliwości, że naciskali na dyrektora białostockiego oddziału ARR, by zatrudnił wskazane przez nich osoby.

Bogdan T. i Władysław Ł. usłyszeli wyroki więzienia w zawieszeniu, muszą też zapłacić po kilka tysięcy złotych grzywny i mają kilkuletnie zakazy zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach państwowych.

Kara jest dość surowa, ale sprawiedliwa - mówił sędzia Krzysztof Kamiński. Wskazał na znaczną szkodliwość społeczną czynu, która wynikała z faktu, że przestępstwa dopuścili się wysokiej rangi funkcjonariusze publiczni.

W 2008 roku Bogdan T. i Władysław Ł. wielokrotnie nakłaniali dyrektora Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku, by zwolnił swoją zastępczynię a na jej miejsce zatrudnił kogoś innego. Dyrektorowi grożono utratą pracy. Dziś sam cieszy się z takiego wyroku, ale podkreśla, że zapadł on zbyt późno.

Przeciwko szefowi białostockiej ARR toczył się odrębny proces, który zakończył się warunkowym umorzeniem.

Czytaj więcej w Money.pl
HP zapłaci 108 mln dolarów w związku z korupcją Koncern, oskarżany o stosowanie niedozwolonych praktyk w Polsce, Rosji i Meksyku, zawarł porozumienie z amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd.
Wygrana w tym konkursie wywołała wiele kontrowersji Konkurs na dyrektora szpitala ginekologiczno-położniczego w Opolu, który wygrał zięć sekretarza PO w regionie, został unieważniony.
Struzik zapowiada "wojnę" o janosikowe Marszałek zapowiedział, że będzie bronił województwa mazowieckiego przed sądami, także europejskimi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)