Notowania

francja
20.10.2013 20:16

Proces o zniesławienie. Zestawiła zdjęcie małpki z fotografią minister

W minionym tygodniu kandydatka Frontu Narodowego w wyborach municypalnych we Francji przyznała się, że w fotomontażu na Facebooku zestawiła zdjęcie małej małpki z fotografią minister sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

Skrajnie prawicowa partia francuska - Front Narodowy - zapowiedziała dziś, że wystąpi na drogę sądową wobec minister sprawiedliwości Christine Taubira, która nazwała morderczymi idee partii, gdy jej członkini porównała czarnoskórą minister do małpy.

W minionym tygodniu kandydatka Frontu Narodowego w wyborach municypalnych przyznała się, że w fotomontażu na Facebooku zestawiła zdjęcie małej małpki z fotografią minister sprawiedliwości.

Podpis niedwuznacznie sugerował, że małpa to zdjęcie z dzieciństwa minister Taubira. Autorka fotomontażu Anne-Sophie Leclere twierdziła, że nie był on rasistowski, lecz miał jedynie pokazać, że Taubira nie nadaje się na swój urząd. Niemniej Front Narodowy usunął Leclere z listy kandydatów na wybory.

Minister Taubira powiedziała w sobotę, że groźny - _ morderczy _ - sposób myślenia Frontu Narodowego nie powinien zaskakiwać. Oskarżyła tę partię o hołdowanie rasistowskim poglądom, które nie zawsze - jak tym razem - są ujawniane.

To skłoniło Front Narodowy do wydania oświadczenia, w którym zapowiedziano oskarżenie minister Taubira o zniesławienie i znieważenie.

Niedawno szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen zapowiedziała, że jej ugrupowanie pozwie do sądu każdego, kto będzie je nazywał _ skrajną prawicą _. Podkreśliła, że takie określenie jest oszczerstwem i przedstawia partię jako ruch peryferyjny, niereprezentatywny dla społeczeństwa francuskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister miał tajne konto. Tak unikał podatków Były francuski minister ds. budżetu Jerome Cahuzac, oskarżony o dokonywanie oszustw podatkowych, przyznał się przed sądem, że miał tajne konto za granicą.
Minister zapłacił pokojówce 1,5 mln dolarów W wyniku skandalu stracił stanowisko szefa MFW, szansę ubiegania się o fotel prezydenta i pozycję jednej z najbardziej wpływowych osób na świecie.
Hollande ujął się za romską nastolatką, ale... Odesłanie jej do Kosowa wywołało we Francji kontrowersje i protesty.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz