Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Proces Mubaraka odroczony

0
Podziel się

85-letni Mubarak na mocy decyzji sądu opuścił więzienie i został umieszczony pod strażą w wojskowym szpitalu, uczestniczył w blisko trzygodzinnej rozprawie siedząc w fotelu na kółkach.

Proces Mubaraka odroczony
bEseCnvV

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak oskarżony jest o współudział w zabiciu ponad 800 uczestników ulicznych protestów, które na początku 2011 roku doprowadziły do jego obalenia.

85-letni Mubarak, który w czwartek na mocy decyzji sądu opuścił więzienie i został umieszczony pod strażą w wojskowym szpitalu, uczestniczył w blisko trzygodzinnej rozprawie siedząc w fotelu na kółkach. Jego stan zdrowia wydawał się być dobry.

Obecni byli także współoskarżony w tej samej sprawie były minister spraw wewnętrznych Habib el-Adli oraz sądzeni za praktyki korupcyjne synowie Mubaraka Alaa i Gamal.

bEseCnvX

W trakcie rozprawy adwokat byłego prezydenta Farid al-Dib zażądał uzupełnienia materiału dowodowego argumentując, że zarzucane jego klientowi czyny zostały dokonane w różnych prowincjach Egiptu i dlatego należy zebrać więcej szczegółowych relacji z terenowych komisariatów policji. Sąd uznał ten wniosek za zasadny, odraczając postępowanie do 14 września.

W ubiegłym roku Mubarak został skazany na dożywotnie więzienie za przyczynienie się do śmierci demonstrantów, ale wyrok ten uchylono ze względu na uchybienia proceduralne, kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent zwolniony, ale zostanie w więzieniu Egipski sąd nakazał warunkowe zwolnienie z więzienia byłego prezydenta Hosniego Mubaraka, sądzonego za śmierć demonstrantów.
Proces prezydenta odroczony. Co się stało? Sędzia, który miał prowadzić ponowny proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, dziś przekazał sprawę do innego sądu. Postępowanie zostało odroczone.
Spowodował śmierć setek osób. Rusza proces Obalony prezydent Egiptu Hosni Mubarak po raz drugi staje dzisiaj przed sądem. W Kairze rozpoczyna się ponowny proces 84-letniego byłego przywódcy.
bEseCnwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)