Notowania

mohammed mursi
28.10.2013 21:40

Proces Mohammeda Mursiego. Nie będzie miał obrońcy

Mohammed Mursi nie uznaje trybunału, który ma go sądzić od 4 listopada za podżeganie do zabójstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Islamistyczny prezydent Egiptu Mohammed Mursi, odsunięty od władzy w lipcu, nie uznaje trybunału, który ma go sądzić od 4 listopada za podżeganie do zabójstwa - poinformowali jego zwolennicy.

_ - Żaden adwokat - egipski lub zagraniczny - nie będzie bronić prezydenta Mohammeda Mursiego, gdyż prezydent nie uznaje tego procesu ani mechanizmów wynikających z zamachu stanu _ - głosi komunikat Sojuszu na rzecz demokracji i przeciwko zamachowi stanu, koalicji zwolenników Mursiego. Sojusz ten składa się głównie z członków Bractwa Muzułmańskiego.

Mursi, przetrzymywany w nieznanym miejscu przez armię, ma pojawić się przed sądem okręgowym w Kairze obok 14 innych osób i odpowiadać w procesie za _ podżeganie do zabójstwa _.

Zarzuty dotyczą wydarzeń z 5 grudnia zeszłego roku, kiedy to stronnicy Mursiego i jego przeciwnicy starli się przed pałacem prezydenckim. Zginęło wówczas co najmniej 10 osób. Mursi jest oskarżony o podżeganie swych zwolenników do zabijania osób prowadzących protest przed pałacem, o użycie przemocy oraz bezprawne przetrzymywanie i torturowanie uczestników demonstracji.

Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, odpiera zarzuty o stosowanie przemocy. Twierdzi, że zwolennicy prezydenta bronili pałacu, a starcia wywołali przeciwnicy Mursiego.

Armia odsunęła 3 lipca Mursiego od władzy po masowych protestach przeciwko jego rządom. Był on pierwszym wybranym w demokratycznych wyborach przywódcą Egiptu.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipski prezydent stanie przed sądem Razem z Mohammedem Mursim na ławie oskarżonych zasiądzie 14 innych wysokich rangą przedstawicieli Bractwa Muzułmańskiego. Sam Mursi od 3 lipca jest przez armię trzymany w odosobnieniu.
Tymczasowy rząd w Egipcie do wiosny Przygotowana przez egipską armię mapa drogowa zakłada wprowadzenie zmian w konstytucji oraz przeprowadzenie nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w 2014 roku.
Zabił 800 osób, a uśmiecha się przed sądem Jest oskarżony o współudział w zabiciu ponad 800 uczestników ulicznych protestów, które na początku 2011 roku doprowadziły do jego obalenia.
Egipska armia weszła do meczetu, w którym byli islamiści W budynku przebywało prawie tysiąc zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.
Tagi: mohammed mursi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz