Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces Michała Tuska przeciwko mediom. Pomoże Giertych

0
Podziel się:

Mecenas ramię w ramię z synem premiera. Powalczą przeciwko tym gazetom i tygodnikom.

Proces Michała Tuska przeciwko mediom. Pomoże Giertych
(Wojciech OLSZANKA/East News)

Mecenas Roman Giertych złożył w imieniu Michała Tuska pozew przeciwko gazecie _ Fakt _ i wnioski ugodowe wobec _ Super Expressu _ i _ Wprostu _. Chodzi o rzekome naruszenie dóbr osobistych przez te czasopisma.

[Aktualizacja: godzina 20:05]

Zdaniem Giertycha, wspomniane tytuły w publikacjach na temat pracy Michała Tuska w OLT Express, naruszyły dobre imię syna premiera. Tabloidy próbowały z Michała Tuska zrobić współwinnego afery Amber Gold - tłumaczy w rozmowie z IAR Roman Giertych.

_ - To bardzo jaskrawe naruszenie i bardzo podłe. Tabloidy z młodego człowieka, który tak jak setki ofiar pracowały w OLT Express, i tym się od innych różnił, że był synem urzędującego premiera, próbowały zrobić współwinnego afery Amber Gold, co w ogóle nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości - _ powiedział Roman Giertych.

POSŁUCHAJ ROMANA GIERTYCHA:

(źródło: IAR)

Autor pozwu dodaje, że Michał Tusk był zwykłym pracownikiem firmy Marcina P., ale ponieważ jest synem premiera, gazety chciały z niego zrobić bohatera afery.
Michał Tusk nie widzi możliwości ugody z _ Faktem _, dlatego wobec tej gazety złożono pozew.

Giertych dodaje, że od _ Super Expressu _ i _ Wprostu _ Michał Tusk oczekuje cofnięcia nieprawdziwych stwierdzeń i zadośćuczynienia. W przeciwnym razie, wobec tych tytułów prasowych również będzie złożony pozew.

Giertych zastrzegł, że wraz z Michałem Tuskiem nie wykluczają kolejnych wniosków.

Wydawca _ Faktu _ na razie nie komentuje sprawy. Rzeczniczka Ringier Axel Springer Polska, wydawcy gazety _ Fakt _, Anna Gancarz-Luboń powiedziała jedynie PAP, że do godz. 17 w poniedziałek nie wpłynęło oficjalne zawiadomienie o złożonym przeciwko gazecie pozwie.

Czytaj więcej o aferze Amber Gold w Money.pl
Polecą głowy za Amber Gold? Premier wskazuje winnych Donald Tusk odniósł się do współpracy swego syna Michała z liniami lotniczymi OLT Express.
Amber Gold ich jednoczy. Razem pogrążą PO? Posłowie chcą dokładnie prześwietlić działania rządu oraz udział Michała Tuska w całej aferze.
Afera Amber Gold pogrąży premiera? SLD chce komisji śledczej, Solidarna Polska głowy Sławomira Nowaka, a PiS węszy, czy aby premier nie wykorzystał do swoich celów informacji służb specjalnych.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)