Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces lekarza Michaela Jacksona. Sąd odrzucił apelację

0
Podziel się:

Conrad Murray wyszedł z więzienia w październiku ubiegłego roku.

Proces lekarza Michaela Jacksona. Sąd odrzucił apelację
(D3 San Francisco/CC/Flickr)

Lekarz zakończył już karę więzienia, ale odwołując się od wyroku skazującego, chciał oczyścić swe imię.

Conrad Murray wyszedł z więzienia w październiku ubiegłego roku. Odsiedział tylko dwa z czterech lat dzięki zmianom w kalifornijskim prawie, które pozwalają na znaczne skrócenie wyroku.

W 2011 roku kardiolog został skazany na karę więzienia za doprowadzenie do śmierci Michaela Jacksona w czerwcu 2009 roku. Podając piosenkarzowi propofol, silny anestezjologiczny środek usypiający, jako lekarstwo na bezsenność, lekarz zdaniem sądu doprowadził do zgonu muzyka.

Choć Murray odbył już zasądzoną mu karę, jego adwokat zwróciła się do stanowego Sądu Najwyższego z wnioskiem o unieważnienie skazującego wyroku. Jako powód podała, że ogromne zainteresowanie mediów sprawą śmierci piosenkarza mogło wpłynąć na decyzję przysięgłych, przez co lekarz nie miał szans na sprawiedliwy proces.

Prawniczka lekarza Valerie Wass powiedziała, że jej klient prawdopodobnie będzie zabiegał o anulowanie wyroku w sądzie federalnym.

Agencja AP zwraca uwagę na niepewną przyszłość 60-letniego Murraya na wolności - jego licencja na wykonywanie zawodu lekarza została zawieszona w trzech stanach, a nazwisko i wizerunek są utożsamiane ze śmiercią Jacksona.

Jackson został znaleziony martwy w swej rezydencji w Los Angeles 25 czerwca 2009 roku. W chwili zgonu miał 50 lat. Jak później ustalono, zmarł od nadmiernej dawki używanego normalnie podczas operacji chirurgicznych propofolu oraz środków uspokajających.

Murray przyznał się, że zaaplikował Jacksonowi niewielką ilość propofolu. Jednak w trakcie procesu adwokaci oskarżonego twierdzili, iż Jackson był uzależniony od tego leku i sam spowodował własną śmierć - prawdopodobnie biorąc doustnie porcję środków uspokajających i wstrzykując sobie dodatkową dawkę propofolu bez wiedzy lekarza.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama lekceważy własne czerwone linie? Czekanie na jednolite stanowisko UE oznacza, że to Grecja i Cypr kształtują politykę USA - pisze "Washington Post".
Joe Biden stawia Ukrainie twarde warunki _ Kijów musi jednocześnie zwalczyć "raka korupcji" _.
USA pomogą w reformach na Ukrainie? Turczynow poinformował swego amerykańskiego rozmówcę, że Ukraińcy modernizują obecnie swój system zarządzania państwem i gotowi są stawić czoło agresywnym działaniom Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)