Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces katarzyny w.
01.08.2013 11:51

Proces Katarzyny W. Dziś zeznają jej nauczyciele

Wzorowe zachowanie, aktywność społeczna, praca na rzecz klasy, plus znakomita frekwencja. W sądzie zeznają nauczyciele Katarzyny W.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Przed katowickim sądem zeznają dziś kolejni świadkowie w procesie przeciwko Katarzynie W. oskarżonej o zabicie półrocznej córki Magdy. Sąd wezwał jako świadków dawnych nauczycieli kobiety, aby dowiedzieć się, czy i jakie szkolenie przeszła z zakresu pierwszej pomocy.

Wychowawczyni Katarzyny W., a zarazem nauczycielka biologii powiedziała, że na etapie gimnazjum takie szkolenie trwało 5-6 godzin lekcyjnych w ciągu 2 semestrów. Jak zeznała, kwestia resuscytacji oddechowej była podczas lekcji omawiana jedynie teoretycznie, bo w szkole nie było fantomu do jej praktycznego ćwiczenia.

Pytana o to, jaką uczennicą była Katarzyna W., jej dawna wychowawczyni stwierdziła: _ To była znakomita dziewczynka _.

_ Wzorowe zachowanie, aktywność społeczna, praca na rzecz klasy, plus znakomita frekwencja. Była absolutnie zsocjalizowaną, dobrze funkcjonującą w klasie dziewczynką _ - powiedziała. Katarzyna W. była - jak mówił nauczycielka - _ zafascynowana biologią _, należała do kółka zainteresowań o tym profilu, wykazywała się też talentem organizatorskim, a potem wybrała klasę o profilu biologiczno-chemicznym w bardzo dobrym liceum w Sosnowcu.

Obrońca oskarżonej mec. Arkadiusz Ludwiczek pytał nauczycielkę, czy zauważyła kiedykolwiek u swojej uczennicy tendencję do _ patologicznego kłamstwa _. _ Nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałam, ani nie usłyszałam od innych uczniów. W grupie łatwo sprawdzić, kiedy ktoś nie mówi prawdy _ - powiedziała Barbara W.

W czwartek sąd zamierza przesłuchać być może ostatnich świadków w tym procesie, oprócz nauczycieli, także już raz wcześniej wzywanych zakonników.

Podczas kolejnej rozprawy - 19 sierpnia - sąd zaplanował przeprowadzenie uzupełniającej opinii biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii. Według prokuratury teoretycznie już wtedy mogłyby zostać wygłoszone mowy końcowe. Na ostatniej rozprawie obrońca złożył jednak wniosek o przesłuchanie biegłych z zakresu informatyki, którzy badali laptopy małżeństwa W.; ponowił też już raz odrzucony wniosek o powołanie nowego zespołu biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz laryngologii i neonatologii. Decyzje co do tych wniosków sąd prawdopodobnie ogłosi w czwartek.

Sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Według relacji matki dziecko miało zostać porwane z wózka w centrum miasta. Na początku lutego ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.

Zdaniem prokuratury Katarzyna W. 24 stycznia miała cisnąć dzieckiem o podłogę, a kiedy okazało się, że mimo to niemowlę przeżyło, dusić je przez kilka minut. Sama oskarżona twierdzi, że Magda zmarła na skutek wypadku. Według niej dziecko wypadło jej z rąk na podłogę i zmarło po kilku nieudanych próbach nabrania powietrza.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/m262075.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;katarzyny;w;zeznaja;kluczowi;swiadkowie,217,0,1353177.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mała Madzia została zabita na imprezie? Przed Sądem Okręgowym w Katowicach trwa rozprawa przeciwko Katarzynie W., oskarżonej o zabicie półrocznej córki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/m269480.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejna;rozprawa;w;procesie;katarzyny;w;,89,0,1300825.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Co zezna mąż matki Madzi? Chce mówić Mąż Katarzyny W., któremu jako bliskiemu oskarżonej przysługiwało prawo do odmowy zeznań, oświadczył przed sądem, że chce zostać przesłuchany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/m212411.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejni;swiadkowie;beda;zeznawac;w;procesie;katarzyny;w;,8,0,1287944.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nowi świadkowie w sprawie matki Madzi To osoby, które znalazły kobietę leżącą na ziemi po rzekomym napadzie, w czasie którego miało zostać porwane dziecko.
Tagi: proces katarzyny w., katarzyna w., wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz