Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces Julii Tymoszenko. Znowu odroczenie

0
Podziel się:

Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.

Proces Julii Tymoszenko. Znowu odroczenie
(public domain/Wikipedia)

Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która oskarżona jest tym razem o malwersacje finansowe z lat 90., gdy kierowała firmą handlującą gazem.

Następna rozprawa odbędzie się 23 lipca. Posiedzenie przełożono na prośbę oskarżenia z powodu nieobecności Tymoszenko w sądzie. Opozycyjna polityk jest leczona w szpitalu na przewlekłe schorzenie kręgosłupa.

_ - Uważamy za niezbędne odroczenie posiedzenia do czasu zakończenia lekarskiej ekspertyzy (stanu zdrowia Tymoszenko) _ - oświadczył prokurator Wiktor Łobacz, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Tymoszenko, skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy, jest oskarżona obecnie o malwersacje w okresie, gdy kierowała firmą Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU).

Prokuratura Generalna zapowiada jednocześnie, że gotowa jest do postawienia Tymoszenko nowych oskarżeń. Zdaniem prokuratury była premier miała być zamieszana w zabójstwo w latach 90. parlamentarzysty i biznesmena Jewhena Szczerbania, który ograniczał wpływy korporacji JSEU w donieckim zagłębiu węglowym Donbas.

Tymoszenko jest przekonana, że wyrok, który usłyszała w 2011 r., oraz kolejne śledztwa przeciwko niej inspiruje jej przeciwnik, prezydent Wiktor Janukowycz, z którym w 2010 r. walczyła o najwyższe stanowisko w państwie.

Skazanie Tymoszenko zamknęło jej drogę do kandydowania w wyznaczonych na jesień wyborach parlamentarnych. Jako osoba karana była premier nie może w nich uczestniczyć.

Czytaj więcej w Money.pl
"Tymoszenko nie jest chora, symuluje" Opozycyjna polityk przebywa w szpitalu, gdzie jest leczona z przewlekłego schorzenia kręgosłupa.
Nowa decyzja sądu w sprawie Tymoszenko Tymoszenko, która skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy oskarżona jest obecnie o malwersacje finansowe z lat 90.
Tymoszenko odmawia udziału w rozprawach - _ Nie widzę konieczności dalszego uczestniczenia w farsie, z którą mamy do czynienia w ukraińskich sądach _- powiedziała była premier Ukrainy, skazana na siedem lat więzienia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)