Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
julia tymoszenko
23.12.2011 13:55

Proces Julii Tymoszenko. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok

Była premier przebywa w areszcie śledczym od sierpnia, gdzie czekała na uprawomocnienie się wydanego w październiku wyroku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Kijowski Sąd Apelacyjny odrzucił odwołanie od wyroku skazującego byłą premier Julię Tymoszenko na 7 lat więzienia. Była to kara za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku. *

W procesie nie uczestniczyli sama oskarżona ani jej obrońcy ponieważ uważali, że sędziowie nie byli obiektywni, a wyrok był od dawna ustalony. Julia Tymoszenko określała proces mianem farsy i zapowiadała, że będzie szukać sprawiedliwości w europejskich sądach.

Była premier przebywa w areszcie śledczym od sierpnia, gdzie czekała na uprawomocnienie się wydanego w październiku wyroku. Niewykluczone jednak, że nie zostanie ona teraz przewieziona do więzienia, lecz pozostanie w dotychczasowym miejscu odbywania kary. Na początku grudnia została ona bowiem kolejny raz aresztowana, tym razem w związku ze sprawą dotyczącą działalności pod koniec lat 90. firmy Zjednoczone Systemy Energetyczne.

Czytaj więcej o wyroku na Tymoszenko w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/parlament;zajmie;sie;sprawa;julii;tymoszenko,123,0,966267.html) Parlament może pomóc uwolnić Tymoszenko Rada Najwyższa Ukrainy przystąpi jutro do drugiego czytania zmian w prawie, które mogłyby pomóc w uwolnieniu skazanej na 7 lat więzienia byłej premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t94074.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/janukowycz;stanowczo;nie;podwaze;decyzji;sadu,255,0,937727.html) Nie ma nadziei dla Tymoszenko. Ostre słowa Prezydent Ukrainy nadal wybiera się do Brukseli, mimo że unijni przywódcy nie chcą go przyjąć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t160898.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;zaplaci;za;wyrok;na;tymoszenko;jak,148,0,934804.html) Oni wiedzą, jak Ukraina zapłaci za Tymoszenko KE może wstrzymać toczące się obecnie negocjacje nad umową stowarzyszeniową - pisze Kommiersant-Ukraina.
Tagi: julia tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz