Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces Julii Tymoszenko. "Nie jest chora, symuluje"

0
Podziel się:

Opozycyjna polityk przebywa w szpitalu, gdzie jest leczona z przewlekłego schorzenia kręgosłupa.

Proces Julii Tymoszenko. "Nie jest chora, symuluje"
(ec.europa.eu)

Deputowani ukraińskiej opozycji przybyli do szpitala kolejowego w Charkowie, by nie dopuścić do przymusowego przewiezienia na wtorkowy proces sądowy znajdującej się tam byłej premier Julii Tymoszenko.

Posłowie Bloku Julii Tymoszenko (BJuT) mają zamiar pozostać w szpitalu całą noc, by - jak wytłumaczył szef klubu parlamentarnego BJuT Andrij Kożemiakin - _ nie pozwolić na sprzeczne z prawem działania wobec Julii Tymoszenko _. Opozycyjna polityk przebywa w szpitalu, gdzie jest leczona z przewlekłego schorzenia kręgosłupa.

Obrońca Tymoszenko Serhij Własenko oświadczył w poniedziałek, że niemieccy lekarze, którzy nadzorują kurację jego klientki, nie zalecają jej udziału w procesie. - _ Julia Tymoszenko ściśle wypełnia zalecenia lekarzy _ - podkreślił.

Tymczasem zdaniem przedstawicieli rządzącej, prezydenckiej Partii Regionów Ukrainy Tymoszenko nie jest chora, lecz symuluje.

_ - Cała ta sytuacja z rzekomą chorobą i oświadczeniami politycznymi niemieckich lekarzy jest dla Ukraińców od dawna zrozumiała. Mam dla ekipy Tymoszenko dobrą radę: przestańcie traktować obywateli jak głupców, bo przecież każdy wie, że Tymoszenko jest symulantką _ - oświadczył deputowany ugrupowania prezydenta Wiktora Janukowycza Wołodymyr Olijnyk.

Tymoszenko, skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy, oskarżona jest obecnie o malwersacje finansowe z lat 90, gdy kierowała firmą Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU), która handlowała m.in. gazem.

Niedawno zastępca prokuratora generalnego Rinat Kuzmin oświadczył, iż gotowe są kolejne oskarżenia wobec Tymoszenko. Władze zamierzają zarzucić jej tym razem udział w zabójstwie w Doniecku w latach 90. parlamentarzysty i biznesmena Jewhena Szczerbania. Według prokuratury parlamentarzysta miał ograniczać wpływy w Donbasie korporacji JSEU.

Tymoszenko uważa, że za jej skazaniem i kolejnymi oskarżeniami stoi prezydent Ukrainy Janukowycz, który chce wyrugować ją z polityki. Tymoszenko i Janukowycz rywalizowali ze sobą w wyborach prezydenckich w 2010 r.

Jesienią na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne, jednak Tymoszenko, jako osoba karana, nie będzie mogła w nich uczestniczyć.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa decyzja sądu w sprawie Tymoszenko Tymoszenko, która skazana w ubiegłym roku na siedem lat więzienia za nadużycie władzy oskarżona jest obecnie o malwersacje finansowe z lat 90.
Prezydent optymistą. Przecież nic się nie dzieje Po Euro 2012 nastawienie wobec Ukrainy zmieni się na lepsze - uważa prezydent Wiktor Janukowycz.
Clinton osobiście zaapelowała o jej uwolnienie Stany Zjednoczone potępiają sposób traktowania przebywającej w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)