Notowania

julia tymoszenko
15.10.2012 11:10

Proces Julii Tymoszenko. Jest nowy termin

Charkowski sąd po raz ósmy odłożył rozpatrywanie sprawy dotyczącej nadużyć, jakich miała się dopuścić Julia Tymoszenko w latach 90.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Charkowski sąd po raz ósmy odłożył rozpatrywanie sprawy dotyczącej nadużyć, jakich miała się dopuścić Julia Tymoszenko w latach 90., gdy kierowała firmą Zjednoczone Systemy Energetyczne. Kolejną rozprawę zaplanowano na 13 listopada.

Swoją decyzję sędziowie motywują tym, że Julia Tymoszenko nie zgodziła się na udział w posiedzeniu i nie chcą oni rozpatrywać sprawy pod jej nieobecność. W ten sposób sąd zgodził się z wnioskiem oskarżycieli.

Julia Tymoszenko odmawia osobistego udziału w posiedzeniach sądowych ze względu na stan zdrowia. Nie zgadza się także na zorganizowanie połączenia wideo między szpitalem, gdzie przebywa a sądem.

Prokuratura oskarża Julię Tymoszenko o to, że kierowana przez nią w latach 90. firma Zjednoczone Systemy Energetyczne spowodowała straty budżetu państwa w wysokości niemal 4 milionów dolarów, a sama oskarżona unikała płacenia podatków w wysokości 681 tysięcy hrywien, czyli - według dzisiejszego kursu - 85 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżą Tymoszenko o udział w zabójstwie Zarzut udziału Tymoszenko w zabójstwie zostanie jej postawiony, gdy tylko zakończy ona leczenie szpitalne.
Proces Tymoszenko znów odroczony. Powód? Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
Komplikacja w procesie członkiń Pussy Riot Jedna ze skazanych Jekaterina Samucewicz poinformowała o rezygnacji ze swych dotychczasowych adwokatów.
Tagi: julia tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz