Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Proces islamistów oskarżonych o założenie Bractwa Muzułmańskiego

0
Podziel się:

Już w lipcu posypały się pierwsze wyroki. 68 islamistów zostało skazanych na 10-15 lat więzienia.

Proces islamistów oskarżonych o założenie Bractwa Muzułmańskiego
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Przed Sądem Najwyższym w Abu Zabi rozpoczął się proces 30 mężczyzn, oskarżonych o założenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odgałęzienia Bractwa Muzułmańskiego. 20 oskarżonych to Egipcjanie. Sześciu z nich jest sądzonych zaocznie. Pozostali są obywatelami ZEA.

W lipcu ten sam sąd skazał 68 islamistów - obywateli ZEA - na kary od 10 do 15 lat więzienia za planowanie zamachu stanu. Partie i ruchy polityczne są w Emiratach zakazane. W Egipcie Bractwo Muzułmańskie było u władzy od 2012 roku do lipca br., kiedy wojsko obaliło islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Bractwo Muzułmańskie zostało założone w 1928 roku przez egipskiego nauczyciela Hasana al-Bannę jako tajna organizacja kadrowa. Postrzega się ono jako organizacja panarabska, dążąca do utworzenia państwa islamskiego. Jednym z jego odgałęzień jest palestyński Hamas.

Czytaj więcej w Money.pl
Bractwo Muzułmańskie zakazane. Zakończy działalność? Bractwo napisało na Twitterze, że _ zawsze będzie obecne, nawet jeśli zostanie rozwiązane _.
Egipt otwiera przejście do Strefy Gazy Przejście graniczne Rafah było przez tydzień zamknięte w następstwie ataku terrorystycznego na położoną w pobliżu granicy placówkę wojskową, gdzie zabito sześciu egipskich żołnierzy.
Zabił 800 osób, a uśmiecha się przed sądem Jest oskarżony o współudział w zabiciu ponad 800 uczestników ulicznych protestów, które na początku 2011 roku doprowadziły do jego obalenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)