Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
21.09.2012 11:27

Proces byłego senatora. Sąd odroczył rozprawę

Zaplanowana na dziś rozmowa została przełożona na 18 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zaplanowana na dziś rozmowa została przełożona na 18 października. Były senator Krzysztof P. jest oskarżony o posiadanie narkotyków i nakłanianie innych do ich zażywania.

Decyzję o odroczeniu, warszawski sąd rejonowy podjął z powodu wniosku obrońcy oskarżonego, o wyłączenie ze sprawy prokuratora.

Sprawą Krzysztofa P. interesowała się prokuratura, jednak oskarżonego chronił parlamentarny immunitet. Śledztwo odwieszono po zeszłorocznych wyborach, w których senator nie brał udziału.

Sprawa zaczęła się od spotkania byłego senatora z dwiema kobietami, a spotkanie to - jak się okazało - zostało nagrane. Kompromitujący polityka film posłużył potem jako jako narzędzie szantażu i tym samym uzyskania sporej sumy pieniędzy. Mimo to trafił do mediów, a nagranie miało być dowodem, że Krzysztof P. posiada i zażywa narkotyki.

Były senator wszystkiemu zaprzecza. Nie ukrywał, że zdarzało mu się w przeszłości brać kokainę, jednak dopóki polityka chronił parlamentarny immunitet, prokuratura nie mogła postawić mu zarzutów. Dziś Krzysztof P. jest już oskarżony o posiadanie kokainy i nakłanianie innej osoby do jej zażywania. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tłumaczy Gowina. "Nie ma w nosie litery prawa" Rzecznik rządu podkreślił, że minister sprawiedliwości zapoznawał się z aktami w sprawie Amber Gold, nie dla zaspokojenia ciekawości, ale aby wyjaśnić zarzuty stawiane prokuraturze i sądom.
Agora ma przeprosić Macierewicza. Za co? _ Gazeta Wyborcza _ napisała, że za rządów PiS wsadził swego bratanka i znajomych do państwowych spółek.
Sąd zdecydował, co dalej z Amber Gold Wciąż nie wiadomo, jaka jest wartość ujawnionego i zabezpieczonego majątku upadłej spółki.
Tagi: sąd, piesiewicz, proces, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz