Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
14.02.2012 23:20

Proces Berlusconiego ws. Ruby nie będzie startował od nowa

Toczący się od kwietnia zeszłego roku proces w tzw. sprawie Ruby nie musi zaczynać się jeszcze raz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Toczący się od kwietnia zeszłego roku proces Silvio Berlusconiego, oskarżonego w tzw. sprawie Ruby oraz o nadużycie urzędu, może być kontynuowany i nie musi się rozpoczynać jeszcze raz.

Włoski Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek Izby Deputowanych, która za rządów koalicji premiera Silvio Berlusconiego zakwestionowała kompetencje sądu w Mediolanie do sądzenia w tzw. sprawie Ruby, czyli zarzutu korzystania z prostytucji nieletnich.

Za nadużycie urzędu prokuratura uznała telefon ówczesnego szefa rządu na posterunek mediolańskiej policji, w rezultacie czego nieletnia Ruby, oskarżona o kradzież, została zwolniona. Berlusconi powiedział policjantom, że dziewczyna jest wnuczką prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka. Tłumaczył potem, że chciał uniknąć _ incydentu dyplomatycznego _.

Od samego początku Silvio Berlusconi twierdził, że w sprawie Ruby powinien stanąć przed Trybunałem Ministrów, bo tylko ten sąd jego zdaniem ma kompetencje w tym przypadku. Argumentował, że kiedy dzwonił na posterunek policji, czynił to jako urzędnik państwowy.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/175/m75695.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/berlusconi;zapowiada;kiedy;skonczy;sie;kryzys,123,0,998779.html) *Berlusconi wieszczy, kiedy skończy się kryzys * Były premier Włoch zapowiedział, że nie zniknie ze sceny politycznej kraju. Z inicjatywy koalicji Berlusconiego włoski parlament skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie, czy sąd w Mediolanie ma kompetencje do orzekania w tej sprawie, a ponadto zakwestionował decyzję sędziego o natychmiastowym postawieniu premiera przed sądem.

Satysfakcję ze stanowiska Trybunału, który wniosek ten odrzucił, wyraziła mediolańska prokuratura. Reprezentujący ją przed Trybunałem profesor Federico Sorrentino oświadczył, że _ nareszcie górę wzięła siła prawa nad pieniędzmi _.

Decyzję skrytykował natomiast Sandro Bondi z kierownictwa partii Berlusconiego Lud Wolności. _ - Stoimy w obliczu ograniczonej demokracji _ - stwierdził. Politycy centrolewicowej Partii Demokratycznej wyrazili zaś opinię, że decyzja Trybunału jest dowodem na to, że Silvio Berlusconi posłużył się parlamentem.

Czytaj więcej o procesie Berlusconiego
Proces Rubygate - premier nie pójdzie do sądu Silvio Berlusconi nie stawi się w sądzie na rozprawie dotyczącej rozwiązłych imprez - zapowiedział obrońca szefa włoskiego rządu.
Berlusconi narzeka: To mój 25. proces Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się dziś w sądzie w Mediolanie.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz