Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Proces Berlusconiego. Pobyt w szpitalu go nie usprawiedliwia

0
Podziel się:

Sąd w Mediolanie, którego przedstawiciele odwiedzili dzisiaj w szpitalu byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, orzekł, że hospitalizacja ta nie usprawiedliwia jego nieobecności na rozprawie.

Proces Berlusconiego. Pobyt w szpitalu go nie usprawiedliwia
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Sąd w Mediolanie, którego przedstawiciele odwiedzili dzisiaj w szpitalu byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, orzekł, że hospitalizacja ta nie usprawiedliwia jego nieobecności na rozprawie. Zwolennicy lidera centroprawicy są oburzeni stanowiskiem sądu.

W piątek 76-letni były szef włoskiego rządu nie przyszedł na rozprawę w swoim procesie w tzw. sprawie Ruby, w którym oskarżony jest o korzystanie z prostytucji nieletnich. Trafił tego dnia do szpitala w związku z pogorszeniem się stanu oka, z czym ma problemy od kilku tygodni.

Jego osobisty lekarz Alberto Zangrillo wyjaśnił, że Berlusconi ma zapalenie naczyniówki. Adwokaci złożyli w sądzie wniosek o uznanie za uzasadnioną jego nieobecności w związku z chorobą. Rozprawę zawieszono.

W sobotę hospitalizowany były szef rządu nie stawił się na rozprawie przed sądem apelacyjnym w Mediolanie, przed którym trwa postępowanie w sprawie jego odwołania od wyroku 4 lat więzienia za oszustwa przy zakupie praw do emisji w należącej do niego telewizji Mediaset.

Na wniosek mediolańskiego sądu powołani w tym celu lekarze udali się do szpitala San Raffaele, by ocenić stan zdrowia Berlusconiego i zasadność wniosku obrony o usprawiedliwienie i tej nieobecności. Po wizycie lekarzy sąd orzekł, że nie ma podstaw do przyjęcia tego wniosku, a obecna hospitalizacja nie uniemożliwia udziału w rozprawie.

Formalny lider partii byłego premiera Lud Wolności, Angelino Alfano, komentując wizytę lekarzy sądowych, oświadczył, że wymiar sprawiedliwości _ przekroczył granicę śmieszności . Zwolennicy byłego premiera i politycy jego formacji mówią, że to _ znęcanie się nad nim _ i _ hańba _ dla sądu. - Im więcej takich wizyt, tym więcej będzie głosów dla nas _ - powiedział Renato Burnetta z Ludu Wolności.

Oburzony jest osobisty lekarz Berlusconiego, który oświadczył, że były premier przechodzi skomplikowaną kurację i dostaje krople co godzinę. Doktor Zangrillo dodał, że pacjent, zwłaszcza w starszym wieku, nie może być w takiej sytuacji narażony na stres wizyty w sądzie i ma prawo do _ całkowitej ochrony _, którą należy mu zagwarantować.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi o procesie Ruby: "To skandal!" Były premier Włoch Silvio Berlusconi przyszedł dziś po raz pierwszy do sądu w Mediolanie na swój proces w tzw. sprawie Ruby
Proces Marcierewicza umorzony z urzędu Ogłoszenie postanowienia przez sędzię Wiolettę Bąkowską-Ładną było niejawne dla mediów.
Mubarak i wspólnicy znów staną przed sądem Egipski sąd apelacyjny wyznaczył rozpoczęcie ponownego procesu byłego prezydenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)