Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
05.06.2012 06:57

Problemy ze Stadionem Narodowym. Kto właścicielem?

Blisko 10 hektarów gruntu pod Stadionem Narodowym nie ma uregulowanej sytuacji własnościowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Blisko 10 hektarów gruntu pod Stadionem Narodowym nie ma uregulowanej sytuacji własnościowej - pisze _ Nasz Dziennik _.

Gazeta twierdzi, że teren objęty jest roszczeniami spadkobierców właściciel. Nabyli oni nieruchomość jeszcze w 1920 roku, a władza komunistyczna pozbawiła ich własności w 1954 roku na mocy dekretu Bieruta.

Według dziennikarzy _ Naszego Dziennika _ pisze, że o wyjaśnienie braku uregulowania kwestii własnościowych pod stadionem wystąpił do premiera poseł Jerzy Polaczek. W rozmowie z Naszym Dziennikiem podkreślił, że jeszcze przed ogłoszeniem wyników w sprawie organizacji Euro2012 roku w 2007 roku, został złożony wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji z 1954 roku. Mimo tego organy państwowe wskazały jako miejsce rozgrywania Euro2012 tereny dawnego Stadionu X-lecia PRL. W sprawie o zwrot 10 ha toczy się postępowanie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

Czytaj więcej o Stadionie Narodowym
12 tys. informacji o stadionach. W miesiąc Od początku roku pojawiło prawie 38 tysięcy publikacji na temat stadionów. Triumfy święci Stadion Narodowy w Warszawie, choć i inne obiekty nie odstają pod kątem liczby publikacji.
Jest decyzja w sprawie meczu na Narodowym Władze Ekstraklasy ogłosiły ostateczną decyzję w sprawie meczu o Sperpuchar Polski.
Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym Wielka uroczystość otwarcia obiektu oraz mecz z Portugalią, stanęły pod znakiem zapytania.
Tagi: euro 2012, stadion, własność, narodowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz