Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Problemy Żandarmerii Wojskowej. Sto osób z zarzutami w sprawie kradzieży

0
Podziel się:

W ostatnich dniach rozbite zostały dwie funkcjonujące niezależnie zorganizowane grupy przestępcze.

Problemy Żandarmerii Wojskowej. Sto osób z zarzutami w sprawie kradzieży
(włodi/CC/FLickr)

Blisko sto osób usłyszało zarzuty związane z kradzieżą wojskowego paliwa, siedmiu żołnierzy zostało aresztowanych - poinformowała dzisiaj Żandarmeria Wojskowa. Podejrzani działali w m.in. dwóch bazach lotniczych - w Balicach i Łasku.

Sprawą zajmuje się Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która nadzoruje działania ŻW. Jak poinformował rzecznik prasowy Żandarmerii ppłk Marcin Wiącek, w ostatnich dniach rozbite zostały dwie _ funkcjonujące niezależnie zorganizowane grupy przestępcze _. Działający w tych grupach żołnierze i cywilni pracownicy wojska - m.in. z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach i 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku - dokonywali kradzieży paliwa.

O _ czynnościach dochodzeniowo-śledczych w jednostkach wojskowych na południu Polski _ ŻW informowała już we wtorek, nie przekazano wtedy jednak więcej informacji. _ - Prowadzone od wtorku przeszukania pozwoliły na zabezpieczenie i odzyskanie znacznych ilości skradzionego paliwa szacowanych obecnie na ponad 30 tys. litrów _ - zaznaczył dzisiaj ppłk Wiącek.

Dodał, że zatrzymanych zostało 90 osób, zaś zarzuty usłyszało 97 żołnierzy i cywilnych pracowników wojska. Zarzuty te dotyczą głównie _ udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych _. Dotychczas sąd uwzględnił wnioski o areszt wobec siedmiu podejrzanych żołnierzy.

_ Proceder został ujawniony przez żołnierzy z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, którzy od kilku miesięcy prowadzili czynności w tej sprawie _ - dodał ppłk Wiącek.

_ - Nie pozostajemy bezczynni, współpracujemy z Żandarmerią Wojskową w wyjaśnianiu kulis tego procederu _ - powiedział rzecznik Sił Powietrznych ppłk Artur Goławski. _ Działamy profilaktycznie, przeprowadzając kontrole. Dowódca bazy w Łasku sygnalizował nieprawidłowości i prosił o interwencję żandarmerii _ - dodał Goławski.

Przed kilkoma dniami - w innej sprawie - zarzuty kradzieży i sprzedaży ponad 11 ton paliwa przedstawiono ośmiu żołnierzom z 12. Batalionu Dowodzenia w Szczecinie oraz pracownikowi wojska z 16. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Olesznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na szefa żandarmerii w Libii Nieznany sprawca zastrzelił pułkownika Ahmeda al-Bargatiego. Oficer zginął przed swym domem w Bengazi.
Korupcyjna afera w armii. Pierwsi zatrzymani Policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Poznania zatrzymali cztery osoby zamieszane w korupcję.
Ukradli maszyny budowlane za 3 mln euro Kradzione maszyny były wywożone głównie do Afryki i krajów Bliskiego Wschodu, gdzie zapotrzebowanie na ten sprzęt szybko wzrasta i nie istnieje skuteczna kontrola transakcji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)