Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
awaria samolotu
09.08.2012 07:37

Problemy w LOT? Ministerstwo ma sposób

Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła już spółkę AMS LOT. Na razie nie można powiedzieć, czy naszemu narodowemu przewoźnikowi grozi upadłość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Embraer Media Center)

Ministerstwo skarbu przygotowuje plan na wypadek kłopotów finansowych linii lotniczych LOT - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. Aktywa lotnicze spółki miałyby zostać przeniesione do funduszu inwestycyjnego, utworzonego w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Najcenniejsze aktywa LOT-u to, zdaniem dziennika, marka i lokalne linie Eurolot. Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła już spółkę AMS LOT. Na razie nie można powiedzieć, czy naszemu narodowemu przewoźnikowi grozi upadłość.

Przedstawiciele firm konsultingowych twierdzą jednak, że nie inwestowaliby w jego akcje. _ Puls Biznesu _ przypomina, że w tym roku zbankrutowało lub zaprzestało działalności kilkunastu europejskich przewoźników, w tym węgierski Malev i fiński Air Finland. LOT planował na ten rok 50 milionów złotych zysku, ale sukcesem będzie, jeśli zakończy rok bez straty - czytamy w dzienniku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe loty w kraju i za granicą. Zobacz, gdzie Z Warszawy do Hanoweru lub z Krakowa do Poznania to nowe propozycje LOT-u i Eurolotu.
Polak członkiem prestiżowej organizacji Skupione w niej organizacje mają aż 85 proc. udziału w ogólnym ruchu lotniczym.
Fiasko wielkiej prywatyzacji? Nie ma chętnych Jeden ze sztandarowych projektów resortu Mikołaja Budzanowskiego może upaść. Wycofał się inwestor z Turcji.
Tagi: awaria samolotu, lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz