Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport macierewicza
22.12.2011 11:09

"Próba odebrania immmunitetu Macierewiczowi to zemsta"

Komitet Polityczny PiS wydał uchwałę, w której wyraża stanowczy sprzeciw wobec próby pociągnięcia do odpowiedzialności karnej Antoniego Macierewicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komitet Polityczny PiS wydał uchwałę, w której wyraża stanowczy sprzeciw wobec próby pociągnięcia do odpowiedzialności karnej Antoniego Macierewicza.

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że próby odebrania immunitetu Antoniemu Macierewiczowi są podyktowane chęcią zemsty na szefie zespołu smoleńskiego.

Poseł PiS Marek Opioła z sejmowej komisji ds. służb specjalnych powiedział na konferencji prasowej, że członkowie komisji weryfikacyjnej wzywani są do prokuratury i informowani, że są zwolnieni z tajemnicy państwowej. Zdaniem Opioły, jest to nacisk prokuratury na prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w celu złożenia wniosku o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi.

- _ Zwróciłem się do prokuratora generalnego Seremeta, żeby wyjaśnił tę sytuację i tę sprawę i oczekuję na odpowiedź, ponieważ członkowie komisji weryfikacyjnej skarżą mi się, że są wzywani do prokuratury apelacyjnej. Jest wywierany na nich nacisk, żeby składali swoje oświadczenia, zapoznali prokuratorów z pracą komisji weryfikacyjnej. Uważamy, że jest to niezgodne z prawem - _ mówi Opioła.

POSŁUCHAJ POSŁA PIS:

W uchwale komitetu politycznego czytamy, że odebranie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi będzie zamachem na swobodę i niezależność prac zespołu.

O immunitecie Macierewicza czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97950.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uchylenie;immunitetu;macierewicza;seremet;ewentualna;decyzja;w;styczniu,228,0,994532.html) Zdradził, kiedy będzie decyzja ws Macierewicza Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że do końca grudnia będzie gotowa analiza wniosku o uchylenie immunitetu Antoniego Macierewicza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uchylenie;immunitetu;macierewicza;pis;broni;posla,162,0,994978.html) "To skandal, zamach na zespół ds. Smoleńska" Prawo i Sprawiedliwość wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec prób pociągnięcia do odpowiedzialności karnej posła Antoniego Macierewicza - napisały władze partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;chce;uchylenia;immunitetu;macierewiczowi,165,0,992933.html) Chcą uchylić immunitet Macierewiczowi. Za WSI Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylenia immunitetu posła PiS za publikację raportu z weryfikacji WSI.
Tagi: raport macierewicza, antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz