Notowania

kaczyński
04.03.2010 17:16

Prezydent zastanawia się nad prokuratorem

Szef kancelarii nie wyklucza, że osobę na tę funkcję wybierze jeszcze dziś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak nie wykluczył, że prezydent jeszcze tego dnia podejmie decyzję o wyborze prokuratora generalnego.

O funkcję prokuratora generalnego ubiegają się: krakowski sędzia Andrzej Seremet i prokurator krajowy Edward Zalewski.

Stasiak zapewnił w rozmowie z dziennikarzami, że prezydent podejmie decyzję w sprawie wyboru prokuratora generalnego w przewidzianym terminie. Termin ten upływa 7 marca. Dopytywany powiedział, że _ może jeszcze dzisiaj ta decyzja _ zapadnie.

Jednocześnie Stasiak podkreślił, że to jest bardzo trudna decyzja, gdyż mało jest postanowień tak ważnych dla bezpieczeństwa obywateli, jak wskazanie przez prezydenta nowego prokuratora generalnego. Dodał, że prezydent oczekuje od prokuratora generalnego _ rzetelności, doświadczenia i merytoryczności _.

Prezydent spotykał się z kandydatami na urząd prokuratora generalnego. Według informacji PAP zbliżonych do otoczenia prezydenta, w czwartek Lech Kaczyński rozmawiał z Seremetem.

12 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że rekomendację Rady Prokuratorów otrzymał Seremet. Opinia została przekazana prezydentowi, ale nie jest dla niego wiążąca.

Zgodnie z ustawą o prokuraturze, prezydent powołuje prokuratora generalnego na 6-letnią kadencję. 31 marca zacznie obowiązywać rozdzielenie Ministerstwa Sprawiedliwości od prokuratury.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kaczyński, prokurator, wybór, lech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz