Notowania

Przejdź na
usa
20.09.2013 19:19

Prezydent Wenezueli jednak poleci nad Portoryko

Wczoraj władze w Caracas skarżyły się, że Stany Zjednoczone, pod których zwierzchnictwem pozostaje Portoryko, odmówiły zgody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/Wikimedia)
Nicolas Maduro, prezydent Wenezueli

Samolot prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro, udającego się do Chin, ostatecznie otrzymał od USA zgodę na przelot nad Portoryko, które znajduje się pod amerykańskim zwierzchnictwem. Wcześniej Caracas twierdziło, że nie dostał zgody.

Departament Stanu USA poinformował dziś, że Stany Zjednoczone zaaprobowały złożony w ostatniej chwili plan lotu wenezuelskich osobistości oficjalnych i że Waszyngton powiadomił o tym Caracas wczoraj wieczorem (czasu miejscowego).

Wcześniej rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf mówiła, że wydanie zezwolenia na przelot samolotu Maduro przedłuża się, ponieważ strona wenezuelska za późno złożyła wniosek w tej sprawie, czyli na dzień przed terminem przelotu, zamiast trzy dni wcześniej. Ponadto Maduro nie leciał samolotem rządowym, czego się oczekuje, gdy dany kraj występuje o pozwolenie na przelot dla dyplomatów czy polityków.

Wczoraj władze w Caracas informowały, że USA nie zgodziły się na przelot samolotu z prezydentem Wenezueli nad Portoryko. _ - USA zawiadomiły nas, że odmawiają nam zgody na przelot przez północnoamerykańską przestrzeń powietrzną _ - oświadczył minister spraw zagranicznych Wenezueli Elias Jaua. Dodał, że to kolejny akt agresji _ amerykańskiego imperializmu _ wobec wenezuelskiego rządu.

Prezydent Wenezueli zapewnił, że Stany Zjednoczone nie przeszkodzą mu w podróży do Chin. _ - To poważny błąd, by odmówić prezydentowi innego państwa prawa do przelotu _ - powiedział Nicolas Maduro, który jutro rozpoczyna wizytę w Chinach.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz