Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna o krym
17.06.2014 07:56

Prezydent Ukrainy nie chce wymiany wojskowej z Rosją. Wstrzymuje dostawy broni i akcesoriów wojskowych

Konflikt, związany z działalnością prorosyjskich separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy, zaostrza się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko

Petro Poroszenko zabronił współpracy z Rosją w sferze militarnej - oświadczył pierwszy wicepremier Witalij Jarema po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

_ - Od dzisiaj wstrzymujemy wszelką współpracę w dziedzinie wojskowej z Federacją Rosyjską _ - powiedział Jarema, występując w jednym z programów telewizyjnych.

Wcześniej na Ukrainie obowiązywał dekret wydany jeszcze przez pełniącego obowiązki prezydenta Ołeksandra Turczynowa, na mocy którego zabronione było dostarczanie Rosji broni i sprzętu wojskowego poza wyrobami o podwójnym zastosowaniu, takimi jak silniki do helikopterów, wykorzystywane zarówno dla potrzeb armii, jak i lotnictwa cywilnego.

Między Kijowem a Moskwą trwa konflikt związany z działalnością prorosyjskich separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy. Obie strony spierają się także o ceny gazu dla odbiorców ukraińskich; wczoraj Gazprom ogłosił, że w związku z brakiem porozumienia w tej sprawie całkowicie wstrzymuje dostawy gazu dla Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści apelują o pomoc do wojsk rosyjskich Według ONZ, na Ukrainie już 34 tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu działań wojennych na wschodzie kraju
Stany Zjednoczone apelują do Rosji. Powód? USA sądzą, że kompromis zaproponowany przez Komisję Europejską w sprawie cen gazu dla Ukrainy był "sprawiedliwy i rozsądny".
Ukraina znalazła sposób na tani gaz Delegacja Ukrainy będzie rozmawiać na forum energetycznym w Budapeszcie o kupnie gazu od europejskich firm - poinformował szef ukraińskiego Naftohazu Andrij Kobolew.
Tagi: wojna o krym, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz