Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
25.03.2014 11:04

Prezydent Tajwanu chce dialogu z protestującymi

Od tygodnia na Tajwanie trwa impas dotyczący umowy zacieśniającej współpracę handlową z Chinami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jasonsharih/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Prezydent Tajwanu Ma Ying Jeou zaprosił na rozmowy liderów protestów, które od tygodnia trwają w Tajpej. 200 studentów od ubiegłego wtorku okupuje salę posiedzeń plenarnych tajwańskiego parlamentu, protestując przeciwko paktowi gospodarczemu z Chinami.

Prezydent Ma bez stawiania warunków zaprosił do swego gabinetu na rozmowę przywódców protestów. Od tygodnia na Tajwanie trwa impas dotyczący umowy zacieśniającej współpracę handlową z Chinami. Przyjęciu dokumentu sprzeciwia się opozycja i jej zwolennicy. Opozycyjni deputowani nie mają jednak wystarczającej liczby głosów, aby zablokować przyjęcie pakietu ustaw. Po raz pierwszy w historii wyspy zajęto budynek parlamentu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policja brutalnie rozprawiła się z protestującymi, którzy starali się też zająć siedzibę rządu. Rannych zostało ponad 150 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Planują ataki terrorystyczne w Chinach Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, tajwańskiej agencji wywiadowczej, poinformował, że otrzymał informację na temat możliwego ataku terrorystycznego w Pekinie.
Chiny i Tajwan razem? Na razie negocjują Przedstawiciele władz wysokiego szczebla spotkali się w Nankinie na pierwszych oficjalnych rozmowach od oddzielenia się wyspy od ChRL w następstwie wojny domowej w 1949 roku.
UE nie prawa współpracować z Tajwanem? Władze Chin wyraziły sprzeciw wobec decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie zacieśniania relacji handlowych z Tajwanem, który uważany jest przez Pekin za zbuntowaną prowincję.
Tagi: handel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz