Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Starachowic zatrzymany przez CBA

0
Podziel się

Akcja agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma związek z kontrolami w miejskich spółkach.

Prezydent Starachowic zatrzymany przez CBA
(PAP/CBA)
bEpXrMUl

_ - Agenci CBA zatrzymali prezydenta Starachowic, pracownicę urzędu miejskiego i 69-letniego przedsiębiorcę _ - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami w tamtejszych spółkach miejskich.

Prezydent Starachowic Wojciech B. i jego podwładna zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach, a przedsiębiorca w siedzibie własnej firmy.

Zatrzymania nastąpiły na polecenie Prokuratury Apelacyjnej z Krakowa. Prokurator Piotr Kosmaty, powiedział, że jeszcze w poniedziałek mają być przeprowadzone czynności procesowe z udziałem zatrzymanych. _ - Po ich zakończeniu poinformujemy o treści przedstawionych zarzutów _ - dodał.

bEpXrMUn

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy zatrzymanie ma związek z spółkami miejskimi. Na początku sierpnia CBA sprawdzało informacje dotyczące nieprawidłowości, do których miało dojść w starachowickim Zakładzie Energetyki Cieplnej. Agenci sprawdzali też Zakład Komunikacji Miejskiej i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

_ Docierały do nas sygnały o nieprawidłowościach, które musieliśmy zweryfikować _ - powiedział Dobrzyński. Ani CBA ani prokuratura nie ujawniają na razie szczegółów sprawy.

Czytaj więcej o aktywności CBA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t131561.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cba;ujawnia;kolejne;nieprawidlowosci;w;komisji;majatkowej,149,0,889749.html) Milionowe przekręty komisji. CBA na tropie Szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do prokuratora generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sześciu sprawach rozpatrywanych przez Komisję Majątkową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t46401.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cba;uderza;w;grom;chodzi;o;przekrety;przy;przetargach,4,0,888580.html) Komandosi mogli robić lewe interesy Szef CBA zawiadomił Naczelną Prokuraturę Wojskową o możliwości popełnienia przestępstwa przy przetargach na sprzęt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa;palikota;w;prokuraturze;klamal,16,0,871440.html) Sprawa Palikota w prokuraturze. Kłamał? To efekt kontroli oświadczenia majątkowego posła z lat 2005-2010.
bEpXrMUO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)