Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa
17.06.2014 06:39

Prezydent spotka się dzisiaj z premierem Donaldem Tuskiem i prezesem NBP Markiem Belką

Komorowski rozmawiał już krótko o opublikowanych przez Wprost nagraniach z wicepremierem, prezesem koalicyjnego PSL Januszem Piechocińskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Tracz/REPORTER)

Bronisław Komorowski chce porozmawiać o opublikowanych przez _ Wprost _ nagraniach rozmowy między innymi szefów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Narodowego Banku Polskiego.

Poinformowała o tym dziennikarzy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek.

Spotkanie prezydenta z szefem banku centralnego jest zaplanowane na dzisiaj rano. Z kolei do rozmowy z szefem rządu dojdzie w Pałacu Prezydenckim przy okazji uroczystości wręczenia nominacji dla nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Komorowski rozmawiał już krótko o opublikowanych przez _ Wprost _ nagraniach z wicepremierem, prezesem PSL Januszem Piechocińskim. Wczoraj obaj przebywali z wizytą w Budapeszcie. _ - Prezydent nie wyklucza jednak kolejnego spotkania w następnych dniach _ - dodała Trzaska-Wieczorek.

Tygodnik _ Wprost _ upublicznił nagrania, na których słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Premier w poniedziałek zapowiedział, że nie odwoła Sienkiewicza. Poinformował też, że nie wysyłał go na rozmowę z Belką.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeśli Donald Tusk nie ogłosi w poniedziałek dymisji rządu, to Prawo i Sprawiedliwość zgłosi w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu; dodał też, że otwiera rokowania partyjne w sprawie kandydata na premiera.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta ustawa ma dać Tuskowi zwycięstwo w wyborach. NBP pomoże? Zmiany w ustawie o Narodowym Banku Polskim forsowane przez rząd umożliwią dodruk pieniędzy. Ekonomiści ujawniają, co kryje się za aferą podsłuchową.
Kaczyński chce dymisji rządu Donalda Tuska Szef największej partii opozycyjnej zabrał głos po raz pierwszy od wybuchu afery podsłuchowej.
Belka nie naruszył prawa? Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej twierdzi, że nie ma co przywiązywać tak dużej wagi do rozmowy Belki z Sienkiewiczem.
Tagi: afera taśmowa, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz