Notowania

karwowski
09.02.2009 14:25

Prezydent Sopotu pozostanie na wolności

Prokuratura Krajowa domagała się aresztu dla polityka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zostanie na wolności - zdecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku. O zmianę decyzji sadu pierwszej instancji zabiegało gdańskie biuro Prokuratury Krajowej, która domagała się aresztu dla polityka.

Sąd nie podzielił zdania prokuratorów. Uzasadniał to tym, że nie ma możliwości mataczenia w tej sprawie przez prezydenta Sopotu. Sędziowie argumentowali, że w postępowaniu przygotowawczym, które toczy się od lipca 2008 roku świadkowie byli wzywani za pośrednictwem Jacka Karnowskiego i stawiali się na przesłuchania. Powoływali się także na postanowienie Sądu Najwyższego w podobnej sprawie.

Prokuratura Krajowa postawiła Jackowi Karnowskiemu osiem zarzutów, w tym siedem korupcyjnych i jeden związany ze złożeniem nieprawdziwego oświadczenia. Prezydent Sopotu nie przyznaje się do winy, jego wyjaśnienia są sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Prokuratura Krajowa bada tzw. aferę sopocką od lipca ubiegłego roku. Wówczas trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę o propozycji korupcyjnej, jaką miał mu złożyć Karnowski.

Sprawę i zapis nagrania ujawniła na swojej stronie internetowej _ Rzeczpospolita _. W grudniu 2007 roku biznesmen złożył wniosek do Urzędu Miasta o zgodę na dobudowanie piętra w kamienicy w centrum Sopotu. Przez kilka miesięcy nie otrzymywał jednak żadnej odpowiedzi. 19 marca 2008 roku rozmawiał w tej sprawie z Jackiem Karnowskim.

Tagi: karwowski, sopot, korupcja, afera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz