Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
17.06.2014 11:12

Prezydent rozmawiał z premierem i szefem NBP

Premier i szef NBP zostali poproszeni na rozmowę do Bronisława Komorowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Tłem dzisiejszych porannych rozmów prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem, a także z szefem NBP Markiem Belką były ujawnione w weekend przez tygodnik _ Wprost _ nagrania - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego poinformowała, że o godzinie 8 rano prezydent spotkał się z Belką, o godz. 9 - z szefem rządu. - _ Tematem obydwu spotkań pana prezydenta była publikacja tygodnika _ "Wprost" _ _ - podkreśliła.

Według Trzaski-Wieczorek, Komorowski rozmawiał z Belką o jego współpracy - jako szefa NBP - z Radą Polityki Pieniężnej, a także o projekcie nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim, którym dziś zajmie się rząd. _ - Troską pana prezydenta jest bezpieczeństwo polskiego pieniądza, stabilność polskiej gospodarki. W tym duchu prowadzona była ta rozmowa _ - zaznaczyła.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego dodała, że rozmowa prezydenta z premierem dotyczyła kwestii ujawnionych nagrań w kontekście podsłuchiwania najważniejszych osób w państwie, _ samej kwestii technicznej możliwości zrealizowania tych nagrań, jak i motywacji, która mogła stać za tego typu działaniem _.

_ - Niewykluczone, że kwestia ochrony w tym względzie będzie przedmiotem jednego ze zbliżających się posiedzeń Rady Bezpieczeństwa Narodowego, o ile rząd będzie gotowy do przedstawienia informacji w tym zakresie _ - zaznaczyła Trzaska-Wieczorek.

Tygodnik _ Wprost _ upublicznił nagrania, na których słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Premier w poniedziałek zapowiedział, że nie odwoła Sienkiewicza. Poinformował też, że nie wysyłał go na rozmowę z Belką.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeśli Donald Tusk nie ogłosi w poniedziałek dymisji rządu, to Prawo i Sprawiedliwość zgłosi w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu; dodał też, że otwiera rokowania partyjne w sprawie kandydata na premiera.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta ustawa ma dać Tuskowi zwycięstwo w wyborach. NBP pomoże? Zmiany w ustawie o Narodowym Banku Polskim forsowane przez rząd umożliwią dodruk pieniędzy. Ekonomiści ujawniają, co kryje się za aferą podsłuchową.
Kaczyński chce dymisji rządu Donalda Tuska Szef największej partii opozycyjnej zabrał głos po raz pierwszy od wybuchu afery podsłuchowej.
Prezydent czeka na wyjaśnienia premiera Prezydent ocenia sytuację jako poważny kryzys instytucji państwa.
Prezes Belka rozmawia z prezydentem Komorowskim Spotkanie ma związek z ujawnionym przez tygodnik Wprost nagraniem rozmowy szefa NBP z szefem MSW.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz