Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną złożył kwiaty w krypcie na Wawelu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną złożył rano kwiaty przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie na Wawelu. Informację tę potwierdziła, szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

_ - Tak, pan prezydent z małżonką złożył dziś kwiaty przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie na Wawelu _ - powiedziała Trzaska-Wieczorek.

Poinformowała również, że podczas wizyty w Krakowie prezydent Komorowski wręczył Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu.

Jak dodała, odznaczenie zostało nadane _ za wybitne zasługi w działalności duszpasterskiej, świadectwo humanizmu i tolerancji oraz za osiągnięcia w pracy na rzecz porozumienia społecznego i zaangażowania w sprawę dialogu chrześcijańsko-żydowskiego _.

Według informacji na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta w uroczystości uczestniczyła Pierwsza Dama Anna Komorowska, ministrowie Sławomir Rybicki i Maciej Klimczak, kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz, wojewoda małopolski Jerzy Miller, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W czwartek 10 kwietnia minie 4 rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osobistości, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent o rozwoju sił specjalnych Trzeba dbać o to, by były również gotowe do działań we wspólnych misjach w krajach członkowskich NATO - powiedział dzisiaj w jednostce wojskowej Agat w Gliwicach prezydent Bronisław Komorowski.
Prezydent nie boi się rosyjskich sankcji Bronisław Komorowski mówi, że istotne jest przypilnowanie innych krajów Unii, by nie wykorzystały naszych kłopotów.
"Gruzja na najlepszej ścieżce, by..." Według Bronisława Komorowskiego, podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią to _ najlepsza odpowiedź świata zachodniego na kryzys na Ukrainie _.
Łatwiej będzie zbierać pieniądze na ulicy Zbieranie datków przez sms-y lub przelewy na konto, nie będzie wymagało zgłoszenia. Są też inne, ważne zmiany.
Tagi: rocznica katastrofy smoleńskiej, lech kaczyński, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz