Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
małgorzata omilanowska
17.06.2014 09:43

Prezydent powołał Małgorzatę Omilanowską na ministra kultury

Ustanowienie Krajowego Programu Ochrony Zabytków i otwarcie kluczowych inwestycji - to zdaniem ustępującego ministra kultury najważniejsze zadania dla jego następczyni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Ustanowienie Krajowego Programu Ochrony Zabytków i otwarcie kluczowych inwestycji - to zdaniem ustępującego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego najważniejsze zadania dla jego następczyni, która do tej pory była wiceministrem w resorcie.

Rząd ma nową minister kultury. Dotychczasowy minister został wybrany do Parlamentu Europejskiego i dlatego musiał pożegnać się z dotychczas pełnioną funkcją.

Podsumowując swoją pracę na stanowisku szefa resortu kultury Zdrojewski mówił, że najważniejsze były dla niego konkretne działania, ukierunkowanie na cele. Wyraził zadowolenie, że w sferze inwestycji osiągnięty sukces jest najbardziej widoczny, bo jest on - jak mówił Zdrojewski - spektakularny.

_ Ponad pięć miliardów złotych na polską kulturę, w tym inwestycje, dostaliśmy z Unii Europejskiej. Podobna kwota wyasygnowana była ze środków własnych i samorządów. To zmieniło oblicze kultury _ - powiedział minister.

Dodał, że jako minister kultury starał się naprawić zaniedbania - np. poprzez wieloletnie programy rządowe adresowane m.in. do bibliotek, powołanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wdrożenie muzyki i plastyki jako przedmiotów obligatoryjnych do szkół publicznych czy też zmiany legislacyjne. _ _

_ Sam resort też dość mocno się zmienił. Poprawienie transparentności procesów grantowych, (...) możliwość składania odwołań - to wszystko jest mniej widoczne i mniej spektakularne, ale bardzo ważne _ - uważa Zdrojewski.

Podczas dzisiejszej uroczystości premier wspomniał o potrzebie większej kultury w administracji. Donald Tusk stwierdził, że dzisiejsza zmiana w tym resorcie ma symboliczny charakter. Nawiązał przy tym do afery dotyczącej ujawnionych nagrań najważniejszych urzędników w państwie:

Czytaj więcej w Money.pl
Laureat Oscara sądzi się z ministrem kultury Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces byłego dyrektora artystycznego CeTA Zbigniewa Rybczyńskiego i ministra Bogdana Zdrojewskiego. Chodzi o nieprawidłowości finansowych w centrum.
Zorganizujemy rok Rosji w Polsce? Bogdan Zdrojewski uważa, że nie można z dnia na dzień podejmować decyzji, które dotyczą wielu podmiotów.
Tagi: małgorzata omilanowska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz