Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
25.04.2012 17:26

Prezydent podpisał ustawę, która zwiększy bezpieczeństwo na drogach

Nowelizacja sześciu ustaw - w tym ustawy o drogach publicznych - wdraża do polskiego prawa zapisy unijnej dyrektywy z 2008 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowela wprowadza do polskiego prawa zapisy unijnej dyrektywy, mające poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Nowelizacja sześciu ustaw - w tym ustawy o drogach publicznych - wdraża do polskiego prawa zapisy unijnej dyrektywy z 2008 r. o zarządzaniu bezpieczeństwem infrastruktury drogowej. W dyrektywie opisano procedury dotyczące zarówno dróg na etapie projektu, budowy, jak i użytkowania.

Ustawa przewiduje konieczność czterokrotnego przeprowadzenia audytu przy budowie nowych odcinków dróg: na etapie koncepcji, projektu, po wybudowaniu, ale przed dopuszczeniem ruchu, oraz w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy ruchu na danej drodze. W Polsce do transeuropejskiej sieci drogowej należy ok. 4,8 tys. km dróg, którymi zarządzają generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad oraz prezydenci miast na prawach powiatu.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski chce, tak jak Portugalczycy Portugalia jest w czołówce państw unijnych jeśli chodzi o elektroniczny dostęp do usług publicznych. Polska pozostaje daleko za nią.
PO nie przejęła się wyrokiem. Robią swoje Zdaniem posła PO poprawka jest bezwzględnie potrzebna, bo Polska wiele na tym traci.
Prezydent wkracza do gry. Chce reformy - _ Największą bolączką naszej procedury sądowoadministracyjnej jest czas oczekiwania obywateli na dopełnienie się sprawiedliwości _ - mówi Bronisław Komorowski.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz