Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o systemie informacji medycznej

0
Podziel się:

Wydłużenie terminu wejścia w życie przepisu dotyczącego prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej ma pozwolić szpitalom na przygotowanie procesu wdrożenia tego obowiązku.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o systemie informacji medycznej
(Piotr Tracz/REPORTER)
bELaMUOd

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dziś nowelizację ustawy o systemie informacji medycznej. Zgodnie z jej przepisami szpitale i przychodnie będą mogły o trzy lata dłużej prowadzić dokumentację medyczną pacjentów w formie papierowej.

Dotychczas obowiązująca ustawa nakłada na podmioty medyczne obowiązek prowadzenia wyłącznie elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 sierpnia tego roku. Po jej nowelizacji będzie możliwe prowadzenie dokumentacji w formie papierowej lub elektronicznej do 1 sierpnia 2017 r..

Wydłużenie terminu wejścia w życie przepisu dotyczącego prowadzenia dokumentacji jedynie w formie elektronicznej ma pozwolić wszystkim podmiotom udzielającym świadczeń zdrowotnych na kompleksowe przygotowanie procesu wdrożenia tego obowiązku.

bELaMUOf

Obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej jest częścią systemu informatyzacji ochrony zdrowia; zakłada on także wprowadzenie elektronicznych kart pacjenta, e-recept i e-skierowań - te rozwiązania znajdą się w projekcie rządowym.

Dzięki prowadzeniu dokumentacji medycznej w formie elektronicznej pacjenci otrzymają możliwość monitorowania statusu na liście osób oczekujących w kolejce do lekarza lub na badanie. Poradnie będą drogą elektroniczną przypominać o terminie wizyty. Pacjent będzie mógł w domu zalogować się i sprawdzić zalecania lekarskie z ostatniej wizyty.

Zmiany w ustawie o systemie informacji medycznej 26 czerwca uchwalił Sejm. Senat zajął się nimi na początku lipca, nie rekomendował jednak wprowadzenia żadnych poprawek.

Ustawa ma wejść w życie z dniem 31 lipca 2014 r.

bELaMUOl
Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski: "To zależy od stanu głów" Komorowski zwrócił uwagę, że w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej _ dla jednych wszystko jest jasne, dla innych wszystko jest bardzo zagmatwane. _ - _ - To zależy od stanu głów _ - uważa prezydent.
Komorowski ostro o aferze. "Tak nie może być" W kontekście sytuacji powstałej po upublicznieniu rozmów polityków i urzędników państwowych, prezydent powiedział, że w trudnych momentach każdy powinien się zastanowić, co może zrobić, aby było lepiej.
Dzieci odwiedziły Pałac Prezydencki Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim przebiegał pod znakiem 25-lecia wolności.
bELaMUOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)