Notowania

bronisław komorowski
27.09.2011 11:02

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o stanie wojennym

Będzie go można wprowadzić w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Bronisław Komorowski podkreślał, że jest to niezwykle potrzebna ustawa, _ na którą czeka nie tylko polski system obrony, system bezpieczeństwa, obrony przed zagrożeniami, ale także system ogólnonatowski _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZYDENTA:

Podpisana nowelizacja ustawy przewiduje, że prezydent mógłby - na wniosek rządu - wprowadzić jeden z trzech stanów nadzwyczajnych w razie zewnętrznego zagrożenia, na przykład przez wrogie działania w cyberprzestrzeni. Zmiana polega na wprowadzeniu do przepisów o stanach nadzwyczajnych - wojennym, wyjątkowym i klęski żywiołowej - definicji cyberprzestrzeni, przez którą rozumie się przestrzeń wytwarzania i wymiany informacji, tworzoną przez systemy teleinformatyczne.

Prezydent zapowiedział też walkę z wprowadzaniem do ustaw kontrowersyjnych przepisów w ostatniej chwili. Wyjaśnił przy tym, że musiał podpisać kontrowersyjną ustawę o informacji publicznej.

Bronisław Komorowski podpisał ją przedwczoraj. Zlecił jednak Trybunałowi Konstytucyjnemu tak zwaną _ kontrolę następczą _ trybu uchwalenia poprawki dotyczącej możliwości ograniczenia prawa do tej informacji. Dziś tłumaczył, że nie miał innego wyjścia.

- _ Ona ma wrzutkę, która jest przedmiotem kontrowersji _ - przyznał. Jednocześnie jednak zwrócił uwagę, że bez przyjęcia ustawy, Polska musiałaby zapłacić wysoką kare, za niewdrożenie prawa unijnego.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Prezydent powiedział, że znalazł sposób na wyłapywanie takich _ wrzutek _.
Wyraził nadzieję, że jego działania zniechęcą do wprowadzania do ustaw kontrowersyjnych przepisów w ostatniej chwili.

Czytaj więcej o kontrowersjach wokół podpisu prezydenta
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t90201.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjna;ustawa;jest;wedlug;prezydenta;konstytucyjna,60,0,916796.html) Prezydent podpisze kontrowersyjną ustawę? Bronisław Komorowski nie podjął jednak jeszcze decyzji, czy podpisze ustawę o dostępie do informacji publicznej .
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t131975.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sld;zrazuca;komorowskiemu;naruszenie;konstytucji,160,0,920480.html) Prezydent naruszył konstytucję? "Źle się stało" Politycy SLD skrytykowali Bronisława Komorowskiego za podpisanie noweli ustawy o dostępie do informacji publicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opozycja;kontra;po;co;z;kontrowersyjna;ustawa,126,0,919678.html) Problem prezydenta. Chodzi o miliony euro Opozycja wzywa prezydenta do niepodpisywania ustawy o dostępie do informacji publicznej, koalicja jej broni.
Tagi: bronisław komorowski, informacja publiczna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz