Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku od spadków i darowizn

0
Podziel się:

Prezydent zatwierdził zmianę przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku od spadków i darowizn
(Bartosz Krupa/East News)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację m.in. ustawy o podatku od spadków i darowizn - poinformowała prezydencka kancelaria. Nowelizacja wykonuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego i rozszerza grupę uprawnionych do ulgi mieszkaniowej w związku z otrzymaniem spadku.

Nowelizacja obejmuje prawem do ulgi mieszkaniowej w brzmieniu sprzed 1 stycznia 2007 r. osoby z tzw. III grupy podatkowej (osoby inne, niespokrewnione ze spadkodawcą), które w określonym momencie i pod określonymi warunkami nabyły w spadku dom, lokal, prawo do lokalu w domu czy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.

Chodzi o osoby z III grupy podatkowej, które przed 31 grudnia 2006 r. zawarły przed organem gminy umowy o opiekę nad wymagającą jej osobą. Jeżeli po tym dniu osoby te nabyły w drodze spadku po tym spadkodawcy budynek, lokal czy prawo do niego, to przysługuje im prawo do ulgi mieszkaniowej na zasadach obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2007 r.

Nowe przepisy precyzują, że istnieje możliwość wznowienia postępowania podatkowego wobec podatników, w stosunku do których wysokość zobowiązania podatkowego została już ustalona. Termin do wniesienia żądania wznowienia postępowania upływa z dniem 31 grudnia 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobre wieści dla cudzoziemców. Oto zmiany Ustawa wydłuża m.in. z 2 do 3 lat maksymalny okres, na jaki cudzoziemcom może być udzielone zezwolenie na pobyt czasowy.
Prezydent podpisał ustawę o OFE. Resort pracy chwali, a fundusze... Bronisław Komorowski nie kryje, że nie odpowiada mu sposób, w jaki odbyło się przygotowanie planowanych zmian.
Dziedziczący długi odetchną z ulgą? Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmianę, która ma chronić spadkobierców. Projekt trafił do uzgodnień międzyresortowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)