Notowania

lech kaczyński
09.04.2009 07:26

Prezydent po stronie kiboli?

Lech Kaczyński zawetuje ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Supernak)

PrezydentLech Kaczyńskizawetuje w tym tygodniu ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych

Donosi o tym dziennik _ Polska _, powołując się na nieoficjalne źródła. - _ Wątpliwości prezydenta wzbudza tak zwany zakaz klubowy _- tłumaczy gazecie osoba z kręgu prezydenta.

Zgodnie z projektem ustawy zapis ten daje klubom piłkarskim prawo do nakładania na niesfornych kibiców zakazu wstępu na mecze nawet przez dwa lata. Choć stowarzyszenia fanów futbolu wywalczyły możliwość odwołania się od tej decyzji do Komisji Ligi, organu Ekstraklasy SA, to zdaniem prezydenta może on łamać prawa obywatelskie._ _

_ - Uważam, że tylko sądy powinny móc nakładać zakazy stadionowe _ - mówi w rozmowie z _ Polską _Władysław Stasiak, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.

Gazeta dodaje, że za odrzuceniem nowych przepisów lobbowali wczoraj w Kancelarii Prezydenta kibice. Ze spotkania z pracownikami kancelarii wyszli zadowoleni. - _ Nasze postulaty spotkały się ze zrozumieniem _ - powiedział _ Polsce _ Wojciech Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bez piwa na stadionach. Będzie zakaz sprzedaży ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bez;piwa;na;stadionach;bedzie;zakaz;sprzedazy,14,0,436238.html )
Tagi: lech kaczyński, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz