Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent nie zgłosił uwag do kandydatury Łuczaka na szefa ABW

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski nie zgłosił zastrzeżeń do kandydatury płk. Dariusza Łuczaka na szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Prezydent nie zgłosił uwag do kandydatury Łuczaka na szefa ABW
(eecpoland.eu)

Prezydent Bronisław Komorowski nie zgłosił zastrzeżeń do kandydatury płk. Dariusza Łuczaka na szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformowało dzisiaj Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Łuczak ma już wszystkie wymagane opinie, by zostać szefem ABW.

Łuczak ma 54 lata, obecnie pełni obowiązki szefa ABW po gen. Krzysztofie Bondaryku, który w połowie stycznia odszedł z funkcji. Łuczak był wcześniej zastępcą szefa ABW, odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo ekonomiczne państwa, kontrwywiad oraz zwalczanie terroryzmu.

_ - W środę 10 kwietnia br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, odpowiadając na wniosek Prezesa Rady Ministrów, nie zgłosił zastrzeżeń do kandydatury Dariusza Łuczaka na stanowisko szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego _ - poinformowało BBN.

Wcześniej Łuczak uzyskał pozytywne opinie Kolegium ds. służb specjalnych, którego szefem jest premier oraz sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Zgodnie z ustawą o ABW w przypadku _ zwolnienia stanowiska szefa Agencji lub czasowej niemożności sprawowania przez niego funkcji Prezes Rady Ministrów może powierzyć pełnienie obowiązków szefa, na czas nie dłuższy niż trzy miesiące, jego zastępcy lub innej osobie _. Ponieważ poprzedni szef - gen. Krzysztof Bondaryk został odwołany w połowie stycznia, do połowy kwietnia Łuczak powinien otrzymać nominacje na stanowisko.

Łuczak z wykształcenia jest prawnikiem; w 1995 r. rozpoczął służbę w Delegaturze Urzędu Ochrony Państwa w Białymstoku. W latach 1999-2001 był tam zastępcą szefa, a od roku 2001 do 2002 szefem delegatury. Od 2002 do 2008 r. stał na czele białostockiej Delegatury ABW, powstałej w miejsce UOP.

W latach 2008-2011 był dyrektorem departamentu ochrony ekonomicznych interesów państwa i zwalczania przestępczości zorganizowanej ABW. Jako wiceszef w latach 2011-13 odpowiadał za trzy departamenty: bezpieczeństwa ekonomicznego państwa, kontrwywiadu oraz zwalczania terroryzmu ABW. W tym samym czasie pełnił również obowiązki dyrektora delegatury stołecznej ABW, którą współtworzył. Bondaryk został doradcą ministra obrony Tomasza Siemoniaka.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk ma już kandydata. Na pewno będą zmiany Z nieoficjalnych informacji zbliżonych do sprawy wynika, że Kolegium ma zaopiniować kandydaturę Łuczaka zaraz po świętach, czyli 2 kwietnia.
Nadchodzi reforma w polskim wojsku Komitet Stały Rady Ministrów przyjął dzisiaj projekt nowelizacji ustawy o urzędzie ministra obrony narodowej, który ma zmienić system dowodzenia armią.
Premier chce zmian w ABW. Oto powód Precyzyjnie o zmianach w służbach specjalnych wypowiadał się minister Jacek Cichocki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)