Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Łodzi zostaje? Nie będzie referendum

0
Podziel się

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO). Jego inicjatorzy nie zebrali wymaganej liczby podpisów.

Prezydent Łodzi zostaje? Nie będzie referendum
(smuzew/CC/flickr)
bEiRmfAR

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO). Jego inicjatorzy nie zebrali wymaganej liczby podpisów.

Z inicjatywą zorganizowania referendum wystąpiła na początku lutego grupa kilkunastu łodzian. W ciągu dwóch miesięcy musieli zebrać prawie 59 tys. podpisów. W marcu w akcję zaangażowały się także lokalne struktury PiS oraz związkowcy z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W sumie pod wnioskiem o referendum udało się zebrać 52 tys. podpisów.

We wtorek inicjatorzy akcji przekazali komisarzowi wyborczemu w Łodzi listy z podpisami, ale wycofali się ze złożenia wniosku ws. referendum. Jak mówili, nie było sensu, aby pracownicy biura wyborczego sprawdzali te głosy. Podziękowali wszystkim łodzianom, którzy poparli akcję i nie wykluczyli kolejnej zbiórki, tym razem pod wnioskiem o odwołanie rady miejskiej.

bEiRmfAT

Inicjatorzy zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum odwołujące Zdanowską zarzucali prezydent Łodzi, że jej działania doprowadziły m.in. do zwiększającego się zadłużenia miasta, degradacji komunikacji miejskiej, fatalnego stanu ulic, a także likwidacji szkół.

W ubiegłym tygodniu, po spotkaniu ze Zdanowską, część organizatorów akcji reprezentowanych przez stowarzyszenie _ Teraz Łódź _ zapowiedziała, że wycofuje się ze zbierania podpisów.

Zawarto też porozumienie, które zakładało utworzenie społecznej rady mieszkańców Łodzi. Ma Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m137355.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/lodz;buduje;kolej;aglomeracyjna,90,0,1042010.html) *Łódź buduje kolej aglomeracyjną * W ramach projektu zmodernizowanych lub wybudowanych zostanie 17 przystanków kolejowych m.in. w Łodzi, Zgierzu i Ozorkowie. ona m.in. opiniować działania władz Łodzi w niemal wszystkich kluczowych dla miasta sprawach. Zgodnie z zarządzeniem prezydent Łodzi, członków rady ma nominować niemal nieznane w mieście stowarzyszenie _ Teraz Łódź _.

Po tej decyzji pojawiły się głosy oburzenia i krytyki ze strony przedstawicieli innych organizacji pozarządowych i polityków opozycyjnych do władz miasta.

bEiRmfAZ

Zdanowska kieruje miastem od grudnia 2010 r., kiedy to w II turze wyborów na prezydenta Łodzi pokonała kandydata SLD Dariusza Jońskiego. Poparło ją wtedy 60,65 proc. wyborców. Gdyby doszło do referendum, byłoby to drugie - od 2009 r. - takie przedsięwzięcie w Łodzi. W styczniu 2010 r. w wyniku referendum, którego inicjatorem był SLD, odwołany został ówczesny prezydent Jerzy Kropiwnicki.

Czytaj więcej o sytuacji w Łodzi w Money.pl
Łodź ma nowe połączenia krajowe Po blisko dwóch latach przerwy wróciły lotnicze połączenia krajowe do Łodzi.
Złapali kiboli, którzy mogli pobić policjantów Łódzcy policjanci zatrzymali ośmiu pseudokibiców Lechii Gdańsk podejrzanych o znieważenie funkcjonariuszy.
Co policja robi z porywaczem dziecka? 46-latek z okolic Andrespola, podejrzany o uprowadzenie w Łodzi 11-letniej Julii, usłyszał prokuratorskie zarzuty.
bEiRmfBu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)