Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
16.04.2013 07:54

Prezydent Korei Płd. złoży wizytę w Waszyngtonie

Odbędzie się w okresie bezprecedensowego wzrostu napięcia na Półwyspie Koreańskim spowodowanego groźbami Phenianu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RYU SEUNG-IL/Polaris/East News)

Prezydent Korei Płd. Park Geun Hie spotka się 7 maja w Białym domu z prezydentem Barackiem Obamą aby przedyskutować sprawy gospodarcze i bezpieczeństwa, w tym _ przeciwstawienie się zagrożeniu ze strony Korei Północnej _ - poinformował wczoraj Bialy Dom.

Komunikat stwierdza, że rozmowy będą miały na celu zacieśnienie koordynacji działań obu sojuszniczych krajów.

Będzie to pierwsze spotkanie Obamy z panią prezydent Korei Płd. po jej wyborze na to stanowisko. Odbędzie się w okresie bezprecedensowego wzrostu napięcia na Półwyspie Koreańskim spowodowanego groźbami Phenianu.

Korea Północna od tygodni grozi atakami na USA, Koreę Płd. i Japonię od czasu rozszerzenia wobec niej przez ONZ sankcji nałożonych w reakcji na przeprowadzoną w lutym trzecią próbę nuklearną.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący zwrot akcji. Będą pomagać Korei Podczas kampanii wyborczej Park Geun Hie dystansowała się wobec twardej polityki ustępującego prezydenta Li Miung Baka.
Korea uprzedza, że zaatakuje bez uprzedzenia Korea Płn. przeprowadziła dotąd trzy próby nuklearne, z czego ostatnią w lutym 2013 roku.
Spalili Kim Dzong Una i jego poprzedników Protest przeciwko Korei Północnej, ale też i polityce południowokoreańskiego rządu zorganizowały organizacje obywatelskie.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz