Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Komorowski z wizytą w Berlinie

0
Podziel się

Z prezydentem Niemiec otworzy w niemieckiej stolicy wystawę Powstanie Warszawskie 1944.

Prezydent Komorowski z wizytą w Berlinie
(Patryk Ptak/REPORTER)
bEiuujbF

Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął dzisiaj przed południem wizytę w Berlinie. Wraz z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem otworzy w niemieckiej stolicy wystawę z okazji 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Ekspozycja zostanie pokazana w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej mieściła się m.in. główna siedziba dowództwa SS oraz centrala Gestapo.

Komorowski i Gauck objęli honorowy patronat nad berlińską wystawą _ Powstanie Warszawskie 1944 _. Prezydenci Polski i Niemiec spotkają się też na lunchu z warszawskimi powstańcami, którzy będą towarzyszyć Komorowskiemu w podróży do Berlina.

bEiuujbH

Na wystawie ukazana zostanie historia Warszawy od 1918 roku. Szczególny nacisk został położony na pokazanie 63 dni walk powstania warszawskiego. Opowieść kończy się na odrodzeniu miasta po latach totalitarnego zniewolenia.

Projekt został przygotowany w ramach współpracy Fundacji Topografia Terroru w Berlinie i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa pełnomocniczka rządu zajmie się... Małgorzata Fuszara zastąpi Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, która dostała się do Parlamentu Europejskiego.
Wielka narada ambasadorów w Warszawie Podczas spotkania zostaną omówione założenia polityki zagranicznej na 2015 rok oraz wyzwania stojące przed polską dyplomacją.
Rozmowa Komorwskiego i Poroszenki Prezydenci omówili sytuację po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu 17 lipca i perspektywy rozwiązania konfliktu, w tym możliwość współdziałania polsko-ukraińskiego na rzecz zakończenia kryzysu.
bEiuujci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)